10 ORIGINALIŲ IR MINIMALISTINIŲ DOVANŲ IDĖJŲ
18Dec,2018

10 ORIGINALIŲ IR MINIMALISTINIŲ DOVANŲ IDĖJŲ

 

Tas nuostabus jausmas, kai išpakuoja ir nusišypso. Dar geresnis, kai nereikia užantyje slėpti nusivylusių akių ar spausti šypsenos, kai kasmet dovanų gauni vis tą patį dušo kosmetikos rinkinį. Na, vilnonės kojinės, gal ir praktiška, bet kiek metų iš eilės jos gali džiuginti? Dairantis būdų kaip to išvengti sukūrėme originalių ir tvarių dovanų rinkinius, kurie stebins, mokys, o gal net įkvėps pokyčiams. Žvilgtelk, galbūt surasi savo.

  

 

Metaliniai gėrimų šiaudeliai 

 

„Man gėrimą be šiaudelio“. Ar kada pagalvojai kaip paprasta tai pasakyti? Išbandėme savo kailiu ir įspūdžiai nenuvylė. Galų gale, visai nebūtina savo pokyčių pradėti kavinėje, geriausi pokyčiai prasideda ne kur kitur, o namuose. Ir štai vieną dieną čia nebelieka nei vieno plastikinio šiaudelio. Vietoj jų lininiuose maišeliuose saugomi daugkartinio naudojimo metaliniai jų pusbroliai.

 

 

 

 

Metalinė vandens gertuvė su mediniu dangteliu 

 

Iš pradžių reikėjo priprasti visur neštis savo gertuvę, tačiau greitai tai tapo savaime suprantama ir netgi patogiau nei kaskart ieškoti kur įsigyti buteliuką vandens. Keliaujant, sportuojant, iki vėlumos užsisėdėjus darbe, žygių ar pasivaikščiojimų gamtoje metu gertuvė – geriausia kompanionė ir minimalizmo bendražygė.

                                           

 

Maišelių rinkinys

 

Vietoj vienkartinių pakuočių ir plastikinių maišelių pradėjus naudoti medžiaginius išsisprendžia nemažai problemų. Pirma, stalčiuose nebesikaupia plastikiniai maišeliai. Antra, lentynose atsilaisvina nemažai vietos. Trečia, visos kruopų, riešutų ir sėklų atsargos sutelpa į maišelius, o spintelėse įsivyrauja tvarka ir minimalizmas.

 

Rankšluostis 

 

Ieškodamos ekologiškų tekstilės produktų voniai, radome liną. Tai išsprendė bene didžiausią klausimą, kaip vonios kambarį paversti minimalistiniu, bet sukurti jam unikalų įvaizdį. Kas daugiau jei ne rankšluostis ir yra tikrasis vonios kambario veidas? Juo prasideda kiekvienas rytas ir užsibaigia vakaras.

 

 

Salotų įrankiai SPYGLYS 

 

Mėgstantys gaminti virtuvėje praleidžia bene didžiąją dalį savo laisvo laiko. Sukasi ir vargu ar pastebi,  kiek daug nereikalingų ir retai panaudojamų daiktų joje yra. Kai radome SPYGLĮ, kartu atėjo ir suvokimas, kad mažiau yra daugiau, o aplink besimėtantys skirtingų dizainų ir paskirčių rakandai, tik kelia sumaištį, o ne padeda sutaupyti laiko. Gal todėl pušies spyglio dizainas ne tik patraukė dėmesį, bet ir tapo kasdieniu salotų palydovu.  

 

 

       

 

 

Dovanų rinkinys grožiui be plastiko

 

Greipfrutų ir dilgėlių kvapais apvijome šį dovanų rinkinį. Kartu suradome būdą kaip lauk iš vonios kambario išstumti sąmyšį ir daiktų perteklių. Taip susipažinome su SOLIDU šampūnu, kuris įpakuotas be plastiko ir natūraliu dezodorantu popierinėje pakuotėje. Iš tiesų, kasdienėje grožio rutinoje kokybė labai dažnai atsveria kiekybę.  

 

 

 

  

 

Dovanų rinkinys zero waste skutimuisi

 

Labai gaila, kad dovanų rinkimo maratonas dažnai virsta streso ir destrukcijos lenktynėmis. Ypač jei kalbame apie dovanas vyrams. Idėjos neretai užsibaigia ties juodomis kojinėmis ar kremu po skutimosi. Ir? Atsakymas pats atėjo į galvą. Juk tai galėtų būti natūralių produktų rinkinys, kuriuo draugas, vyras, brolis ar tėtis ne vien džiaugtųsi, bet ir prisidėtų prie tvaresnės aplinkos kūrimo ir bendrystės su pačiu savimi bei tais, kurie yra aplink. Šie pokyčiai prasideda nuo pačių paprasčiausių dalykų, tokių kaip metalinis skustuvas.

 

  

 

  

Dovanų rinkinys tvarioms šventėms

 

Lėti rytai. Stengiamės to išmokti. Nubusti, išgirsti save, o ne telefono pranešimus, išgerti puodelį kavos, pasimankštinti. Tokia ryto rutina mums atrodo teisinga geros dienos pradžia. Nors, žinoma, naivu tikėtis, kad kiekvieną kartą pavyks pabėgti nuo įkyrių kasdienybės atakų, bet net ir tada neverta leisti sau pamesti galvą. Rytai, lydimi tvarių, itin kokybiškų priemonių padės susikaupti, atsipalaiduoti ir pasiruošti dienos iššūkiams.

 

 

 

 

Dovanų rinkinys tvariems rytams

 

Ar būna tokių momentų, kai pagauni save nardantį po vandenis, kurie tiesiog kažkur neša? Kai darai vien todėl, kad taip daro visi? Plastikiniai skustuvai, dantų šepetėliai, šampūnai plastiko buteliukuose. Taip ir važiuojam iš eigos ar įpročio ir kasdieniškus dalykus atliekam mechaniškai. Nors be reikalo. Kitą kartą draugiška aplinkai alternatyva nustebina savo paprastumu ir funkcionalumu. Pavyzdžiui  medinis dantų šepetėlis ar natūrali dantų pasta. Pastarieji darbą atlieka taip pat, kaip plastikiniai, tačiau jų poveikis aplinkai kur kas mažesnis.

 

  

 

 

 

 

Knyga vaikams NA IR KARŠTIS!

 

Kartą susimąstėme kaip tvarius įpročius skatinti vaikuose. Juk klausimas „Kodėl jis turi, o aš neturiu?“ vaikams kyla tiesiog natūraliai. O juk visai nebūtina atsisakyti visko. Pačios laikomės nuomonės, kad poreikiai turi egzistuoti, tačiau juos galima suderinti su minimalizmo idėjomis. Pavyzdžiui mediniai žaislai – tai puikus kompromisas tarp vaikiško polėkio žaisti ir tvarumo. O knygos gali įkvėpti mažiems žingsneliams žaislų dėžėje, o rytoj galbūt visas milžiniškiems pokyčiams gamtoje.

 

 

  

 

Per šias Kalėdas rinkis tvarias, kokybiškas ir aplinkai draugiškas dovanas.

Daugiau dovanų idėjų rasi ČIA.

Palik komentarą