3 VIENKARTINIO NAUDOJIMO DAIKTAI, KURIUOS GALI PAKEISTI Į STILINGUS EKOLOGIŠKUS PRODUKTUS
29Sep,2018

3 VIENKARTINIO NAUDOJIMO DAIKTAI, KURIUOS GALI PAKEISTI Į STILINGUS EKOLOGIŠKUS PRODUKTUS

Užsivertę savo darbais, skęsdami kasdienėse problemose ir iššūkiuose, dažnai nesusimąstome, kaip kiekvienas mūsų veiksmas, įsigytas daiktas ar nepagrįstas per didelis vartotojiškumas daro įtaką aplinkai, kurioje gyvename. Ir juk nieko keisto čia nėra - parduotuvės tiesiog prigrūstos vienkartinio naudojimo produktų, kuriuos vos už kelis centus perkame kasdien. Pamiršę pasiimti medžiaginį maišelį pirkiniams perkame palstikinį arba popierinį. Kavinėje užsisakę kavos "nemokamai" gauname puodelį su plastikiniu dangteliu.

 

Dažnai nepagalvojame, kad niekada nesibaigiantis vienkartinių plastikinių produktų vartojimas žaloja ne tik gamtą, bet ir mūsų piniginę. Juk sumokėjus truputėlį daugiau ir nusipirkus ekologišką produktą, kurį galima vartoti iš metų į metus - sutaupome. Taip pat, apgalvotai rinkdamiesi prekes be plastiko, mažiname ne tik žalą gamtai, bet ir tausojame savo paties ir savo šeimos sveikatą. Plastiko gamybai ekvojama energija ir natūralūs gamtos ištekliai, plastiko perdirbimas brangus ir ne visda veiksmingas procesas, o plastiko tarša nuodija vandenį ir orą, kuriuo kvėpuojame.

 

Pradžiai, pabandykime pakeisti tris vienkartinio naudojimo plastikinius produktus į stilingas ir ekologiškas prekes.


Popierinius vienkartinius puodelius pakeiskime daugkartiniu metaliniu puodeliu.

 

Kavos puodelis rankoje jau tapo ne tik neatsiejamu ryto ritualu, bet ir stiliaus detale. Vis dažniau ir dažniau matome gatve einančius, gurkšnojančius kavą ar arbatą miestiečius. Kodėl to nedarius su ekologišku daugkartiniu metaliniu puodeliu, kuris ne tik daug geriau išlaiko gėrimus šiltai, bet ir atrodo nepalyginus stilingiau, negu vienkartinis popierinis puodelis. Siūlome jums pigų, ekologišką ir stilingą metalinį puodelį, pagamintą iš nerūdijančio plieno su plastikiniu dangteliu be BPA.

 


 

Plastikinius šiaudelius baruose, kavinėse ir namuose pakeiskime į metalinį šiaudelį.

 

Nors gali pasirodyti truputėlį keista, tačiau tendencija atsinešti savo ekologišką daugkartinio naudojimo šiaudelį į barus, kavines ir restoranus vis labiau plinta. Nors plastikinis variantas ir daug patogesnis (nereikia nieko plauti po naudojimo), ekologiškas šiaudelis taupo jūsų sveikatą ir taip pat, atrodo stilingai. Plastikiniai šiaudeliai dažnai užsikemša bevartojant, lengvai susikramto ir dažnai atrodo neestetiškai, tuo tarpu mūsų siūlomas metalinis daugkartinio naudojimo šiaudelis tarnaus ilgai ir visada atrodys elegantiškai.

 

Metaliniai daugkartiniai gėrimų šiaudeliai

 

 

Plastikinius vandens butelius keiskime į metalinę gertuvę.

 

Plastikiniai vandens, sulčių ar kitų gėrimų buteliai yra šiuo metu didžiausia problema gamtai. Nors yra sukurtos gana neblogos sąlygos jų rūšiavimui, tačiau vien to nepakanka. Manoma, kad plastikinių butelių irimas trunka nuo 180 iki 200 metų. O kur dar daroma žala gamtai juos gaminant? Norint tausoti gamtą, savo ir savo šeimos sveikatą, verta pagalvoti apie daugkartinio naudojimo gertuves vandeniui, sultims ar bet kuriam kitam skysčiui. Metalinės gertuvės puikiai išlaiko šiltą kavą ar arbatą, didelį vėsaus vandens kiekį ar šaltas sultis. Mūsų siūloma gertuvė yra puiki alternatyva vienkartiniams vandens buteliams, o taip pat ir atrodo daug patraukliau negu plastikinis butelis rankoje.

 

Klean Kanteen gertuvė termosas

 

 

Didžiausia nauda iš mūsų ekologiškos gyvensenos yra gamtai ir mūsų sveikatai.


Pakeisdami šiuos tris vienkartinio naudojimo produktus į gamtai draugiškas alternatyvas, mes žingsnis po žingsnio prisidedame prie geresnio rytojaus ir pirmasis žingsnis yra pradėti nuo savęs ir savo šeimos. Mūsų kartais perdėtas vartotojiškumas ženkliai prisidėjo prie dabartinės ekologinės situacijos ir tik mes galime šią situaciją pakeisti rinkdamiesi natūralius, gamtai draugiškus produktus ir prekes, juos dedami į medžiaginius maišelius, ir galiausiai juos rūšiuodami arba panaudodami dar kartą. 

 

Medžiaginis pirkinių krepšys

 

Kartu su ekologine nauda gamtai, eko produktų naudojimas ženkliai gerina ir mūsų sveikatą. Yra žinoma, kad plastike randama labai daug sveikatai žalingų medžiagų, tokių kaip BPA ir švino, kurie gali sukelti ligas, tokias kaip diabetas, širdies ar autoimunines ligas, reprodukcinės sistemos sutrikimus suaugusiuose ir taip pat vaikuose. Pasirinkdami ekologiškus produktus saugome gamtą ir save.

Palik komentarą