KAIP IŠSIRINKTI KIETĄ PLAUKŲ ŠAMPŪNĄ?
18May,2021

KAIP IŠSIRINKTI KIETĄ PLAUKŲ ŠAMPŪNĄ?

Jei skaitai šį įrašą, tikriausiai jau nusprendei atsisveikinti su plastikiniais šampūno buteliukais. Sveikiname, tai puikus pasirinkimas! Tvarios plaukų priežiūros ateitis – kieti, kompaktiški ir koncentruoti šampūno barai. Iš tiesų, ši koncepcija nėra jokia naujiena. Jie egzistavo prieš daugelį metų, kol skystų šampūnų dar neturėjome. Pamačius kokie milžiniški plastiko buteliukų kiekiai nugula sąvartynuose, gamintojai ir vartotojai vėl atsigręžė į laiko patikrintą kietą kosmetiką.

 

Kieti plaukų šampūnai ir muilai yra pakuojami į perdirbimui ar kompostavimui tinkamas pakuotes, jie yra be vandens, todėl transportavimas palieka mažesnį CO2 pėdsaką. Be viso to, kieta kosmetika įprastai naudojama skalsiau nei skysti gaminiai.

 

Teigiamas poveikis bus juntamas ne tik aplinkai, bet ir Tavo plaukams, kadangi kieti šampūnai įprastai būna be parabenų, sulfatų ar silikono, tad plaukai taps stipresni ir sveikesni.

 

Kai pliusų tiek daug, telieka išsirinkti geriausiai savo plaukams tinkančią priemonę. Šiuo atveju dažniausiai kyla klausimas, kas yra geriau – kietas plaukų šampūnas ar muilas? Žinoti jų skirtumus yra svarbu, nes nors ir atrodo labai panašūs, jie gaminami iš skirtingų ingredientų, pagal skirtingas formules.

 

 

 

 

KIETI ŠAMPŪNAI

 

Kieti šampūnai yra ekologiška įprastų skystų šampūnų versija. Jų sudėtis yra gana panaši. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad kietuose šampūnuose nėra vandens ir juose dažniausiai nerasime tokių medžiagų kaip natrio sulfatas ar silikonas. Šių šampūnų sudėtyje yra aliejai, eteriniai aliejai, gali būti dažiklių. Jie gerai putoja, o ph atitinka natūralų odos ph – 5,5.

Kieti šampūnai, kitaip nei kietas muilas, yra rekomenduojami jeigu Tavo plaukai yra dažyti. Tokiu atveju gali išbandyti mūsų naujieną, prekinio ženklo Skoon kietą šampūną dažytiems plaukams. Šis šampūnas suteiks blizgesio ir apsaugos plaukų spalvą.

 

 

 

Skoon prekės ženklas turi BDIH sertifikatą, kuris reiškia, kad produkto sudėtis yra 100% natūrali, tinka veganams. Jų kosmetikoje esantys ingredientai yra auginami netoli gamybos vietos, todėl sunaudojama mažiau pakavimo medžiagų, išvengiama papildomo transportavimo. 

 

Na, o jei ieškai dovanos, gali pasižvalgyti į prekės ženklo Solidu kietų šampūnų kolekciją. Šampūnai yra supakuoti stilingose dėžutėse, kurios pagamintos iš antrą kartą panaudotų bambuko drožlių, krakmolo ir natūralios anlies. Jas galima kompostuoti žemėje ar komposte. Dėžutės suyra per 45 dienas. Vienas mūsų mėgstamiausių ir daug teigiamų atsiliepimų sulaukusių Solidu šampūnų yra Exotic.

 

 

 

 

KIETI PLAUKŲ MUILAI

 

Kieti muilai yra gaminami muilinant aliejus ir riebalų šarmus. Šie produktai turi šarminę pH (apie 8-9 pH), todėl po plovimo rekomenduojama nuskalauti plaukus vandens ir citrinos sulčių tirpalu ar obuolių actu. Rūgštus skalavimas turi keletą privalumų: jis „užplombuoja“ plaukų folikulą, suteikia blizgesį ir apsaugo nuo kalkių nuosėdų susidarymo ant plaukų bei galvos odos. Nenuskalavus plaukų ilgainiui jie gali atrodyti lipnūs ir tapti šiurkštūs.

Plaukų muilo bazė yra aliejai, natrio druska, ekstraktai ir eteriniai aliejai. Dažnai naudojami ricinos, alyvuogių ar kokosų aliejai. Lyginant su kietu plaukų šampūnu, kietų muilų sudėtis sudaryta iš mažiau komponentų, ji yra grynesnė. Kadangi kietų muilų pagaminimas yra pigesnis, todėl ir įsigyti juos galima už mažesnę kainą.

 

Jei nori išbandyti kietą plaukų muilą, Tau gali patikti prekės ženklo Friendly Soap rankų darbo muilas. Jis suteikia plaukams blizgesio, maitina, skatina naujų plaukų augimą. Sudėtis praturtinta ricinos aliejumi, levandos bei arbatmedžio aliejais.

 

 

 

 

SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ Į PLAUKŲ TIPĄ IR NORIMĄ REZULTATĄ

 

Nors kieti plaukų šampūnai ir muilai turi esminių skirtumų, verta nepamiršti, kad kiekvieno produkto sudėtis ir poveikis yra unikalus, todėl norint atitinkamo poveikio, svarbu atkreipti dėmesį į sudėtyje esančius komponentus:

 

- Riebiai galvos odai sudėtyje ieškokite citrusų, rozmarino, mėtos, jūros druskos. Šie komponentai suteiks gilesnį valymą, gaivos jausmą ir lengvumą.
- Nepaklusniems plaukams padės glicerinas, jūros dumbliai, alyvuogių aliejus.
- Pažeistiems, sausiems plaukams, kurių galiukai lūžinėja padėti gali kakavos sviestas, tamano riešuto, alyvuogių aliejai.
- Žvilgesį praradusiems, silpniems plaukams tiks argano ir sviestmedžio aliejai.
- Sudirgusią galvos odą nuramins alavijas, migdolų pienas, ramunėlės, levandos.
- Dažytiems plaukams spalvą palaikyti gali spanguolės.

     

     

     

    NEPASIDUOKITE PO PIRMO NAUDOJIMO

     

    Pereinant nuo skystų šampūnų prie kietų gaminių, Tavo plaukams ir galvos odai gali būti taikomas vadinamasis „pereinamasis laikotarpis“. Šis laikotarpis gali trukti kelias dienas ar net kelis mėnesius. Šiuo laikotarpiu galvos oda gali tapti sausesnė ar priešingai – išskirti daugiau sebumo.

     

    Taip atsitinka todėl, kad Tavo galvos oda yra pripratinta prie formulės, pagrįstos cheminėmis medžiagomis. Naudojant šampūną be chemikalų, tai priverčia plaukus ir galvos odą reaguoti. Bet net jei Tavo plaukai jaučiasi kitokie, pasitelk kantrybę ir leisk jiems prisitaikyti prie naujos kosmetikos. Nustebsi, koks džiuginantis rezultatas Tavęs laukia!

    Palik komentarą