KAPSULINĖ SPINTA: KAIP JĄ SUSIKURTI IR KODĖL VERTA?
19Apr,2021

KAPSULINĖ SPINTA: KAIP JĄ SUSIKURTI IR KODĖL VERTA?

 

Šylant orams, bunda ne tik gamta, bet ir noras puoštis. Vis dažniau įsijungiame e-parduotuvių paskyras ir pražvelgiame naujas kolekcijas, kurios viliote vilioja gaiviomis spalvomis bei akį traukiančiomis šių metų tendencijomis. Vis gi, naujai įsigyti drabužiai, ypač išskirtinio dizaino, dažnai nedera prie turimo garderobo. Todėl nors ir nusiperkame kažką naujo, gana greitai vėl skundžiamės, kad nėra ką apsirengti. Būtent drabužių nesuderinamumas tarpusavyje yra laikomas didžiausia problema, dėl ko patiriame tokį jausmą. Ar įmanoma išvengti šio užburto rato? Oooo taip! Išeitis yra ir ji vadinasi – kapsulinė spinta.

 

KAS YRA KAPSULINĖ SPINTA?

 

Kapsulinė spinta yra tokia, kurioje galima rasti ribotą, kruopščiai atrinktų ir tarpusavyje derančių drabužių kiekį. Tarkime, tai būtų 30 – 50 daiktų, įskaitant lauko drabužius ir avalynę, kuriuos pagal spalvas ir stilistiką būtų galima lengvai derinti vieną su kitu. Visi šie drabužiai turėtų būti aiškiai matomi ir nesislėpti vienas už kito. Svarbu, kad pravėrus spintą išvengtume chaoso jausmo.

 

Nors iš pradžių tai gali skambėti kaip neįmanoma misija, iš tiesų mes kiekvienas, net to nesuprasdamas, jau esame susidarę sąvają kapsulinę spintą. Juk dauguma mūsų turime tuos mylimiausius kasdienius džinsus, top‘inę vakarėlių suknelę ar patį jaukiausią megztuką. Būtent šie drabužiai ir turi likti spintoje. Pagal paskaičiavimus, mes dėvime tik apie 40% savo turimų drabužių. Visa kita – perteklius, kuris užima vietą ir plonina piniginę.

 

 

 

 

KĄ SVARBU ŽINOTI, KURIANT KAPSULINĘ SPINTĄ

 

Kaip jau paminėjome, kapsulinėje spintoje turėtų būti gana nedidelis daiktų kiekis. Tai reiškia, kad kiekvienas iš jų bus nešiojamas labai dažnai. Dėl to, drabužiai turėtų būti kokybiški, puikiai tikti jūsų charakteriui bei būti lengvai derinami. Atsirenkant kapsulinės spintos turinį, rekomenduojame atsižvegti į šiuos aspektus:

Kokybė

 

Ieškant ilgai dėvimų ir tvarių audinių, pirmumą teikiame medvilnei, linui, kanapių pluoštui. Svarbu, kad drabužiai būtų tokie, kurie greitai neišsitampytų, nenusipūkuotų ir neprarastų savo pradinės išvaizdos. Žinoma, kokybiški drabužiai yra brangesni, tad šioje vietoje verta pasidairyti laimikių, perkant iš antrų rankų. Įsigijus tokius drabužius derėtų nepamiršti, jog ilgiausiai jie tarnaus tada, kai bus skalbiami ir lyginami pagal nurodytas rekomendacijas.

Dydis ir modelis

 

Renkantis drabužius svarbu, kad jų dydis ir pasiuvimo modelis būtų kaip galima lengviau prisitaikantis. Tarkime, jei kapsulinei spintai pasirinksime aptemptą XS dydžio suknelę, į kurią jau ir dabar vos pavyksta įsibrukti, tikėtina, kad labai greitai ta suknelė slėpsis spintos gilumoje. Taip jau yra, kad kūno svoris kinta gana dažnai, tad geriausia turėti tokius drabužius, kurie kristų gražiai, nepaisant priaugtų ar numestų 5 kilogramų. Geriausia, kai drabužio modelis nėra itin įspraudžiantis į rėmus. Pirmumas teikiamas patogumui.

Spalvos

 

Drabužių derėjimą tarpusavyje didele dalimi lemia spalvos. Tikėtina, kad jei visi drabužiai bus itin ryškūs, juos suderinti bus labai sunku. Tad dažniausiai tie, kurie pasirenka turėti kapsulinę spintą, perka neutralesnių spalvų drabužius: baltus, juodus, pilkus, pastelinių atspalvių. Įprastai kapsulinėje spintoje rekomenduojama turėti ne daugiau kaip 5 skirtingų spalvų drabužius. Ne ką mažiau svarbu, kad spalvos tiktų prie asmenybės bei išvaizdos. Vieniems tinka šiltesni atspalviai, kitiems šaltesni. Atrasti tinkamiausius asmeninius spalvų derinius padės patarimai, kuriuos rasite theconceptwardrobe.com.

 

Norint išsiskirti, galima įsigyti ryškesnės spalvos skarelę, rankinę ar sagę ir tai taps aprangos detale. 

 

Drabužių paskirtis

 

Atrenkant drabužius kapsulinei spintai, reikėtų apgalvoti, kaip tie drabužiai pasitarnaus, kur juos dėvėsiu. Tarp 30 – 50 drabužių, turi būti tinkamų kasdienai, darbui, susitikimui su draugais. Kokių drabužių bus daugiau, priklauso nuo jūsų gyvenimo stiliaus.

Nepavaldumas laikui

 

Jei drabužis yra kokybiškas, jis gali tarnauti 5, 10 ar net daugiau metų. Tad ir drabužio modelis turėtų būti toks, kuris visada išliktų madingas ir stilingas. Kitaip tariant – amžinoji klasika. Prie tokių priskiriami balti marškiniai, juoda kokteilinė suknelė, tiesaus kirpimo paltas, mėlyni, lygūs džinsai, švarkas ir pan.

 

   

  Delfi.lt nuotrauka

   

   

   

  KOKIE YRA KAPSULINĖS SPINTOS PRIVALUMAI?

   

  Vienas didžiausių palengvėjimų, laikantis kapsulinės spintos principo yra tai, jog PAGALIAU YRA KĄ APSIRENGTI! Taip taip, spintoje rasite tik mylimiausius ir savo asmeniniam stiliui tinkamus drabužius, tad tai padės išvengti kiekvienos dienos galvos skausmo. Kai nėra didelio pasirinkimo, tada ir apsvarstymai trunka gerokai trumpiau.

   

  Kitas pliusas yra galimybė sutaupyti. Juk drabužiai, net ir pusėtinos kokybės, kainuoja gana daug. Dažnai išleidžiame krūvas pinigų, perkant trendinius drabužius, į kuriuos kitą sezoną nė nesinori pažiūrėti.

   

  Trečias yra tvarumo ir sąmoningo vartojimo aspektas. Ne naujiena, kad visiems drabužiams, kurie guli spintoje nenešiojami, reikėjo sunaudoti gausybę gamtinių išteklių. Dėl mūsų trokštamų madingų įvaizdžių į orą išskiriamas gausus CO2 kiekis, teršiamas vanduo ir dirvožemis. Masiškai pirkdami drabužius, remiame antrą pagal taršumą industriją pasaulyje. Mada įgavo stiprų pagreitį ir tapo paremta trumpais dėvėjimo ciklais ir labai greitai besikeičiančiomis tendencijomis. Mes perkame nė nespėję sunešioti to, ką turime. Dėl to, didelį kiekį drabužių, užsidėtų vos porą kartų – išmetame. Drabužių švaistymas auga, o tik apie 15% išmestų drabužių yra perdirbama. Daugiau apie neigiamą greitosios mados pėdsaką galima sužinoti domumentikoje „The True Cost“.

   

   

  KAIP IŠVENGTI NORO PIRKTI NAUJUS DRABUŽIUS?

   

  Net ir nusprendus turėti kapsulinę spintą tai dar nereiškia, kad noras pirkti ima ir išgaruoja. Vis gi, norint išlaikyti balansą, vertėtų savo apsipirkimus kontroliuoti ir ypatingai – vengti impulsyvių pirkinių. Vienas pasiteisinęs metodas yra susidėti norimus drabužius į pirkinių krepšelį ir nenusipirkti, o palikti iki kitos dienos. Tada, rytojaus dieną dažniausiai būna taip, kad noras įsigyti tuos drabužius pasimiršta arba ateina suvokimas, kad tie jie buvo pasirinkti skubotai ir yra visiškai nereikalingi.

   

  Jei viską perskaičius vis dar atrodo, kad kapsulinė spinta yra neįgyvendinama, kviečiame aplankyti Instagram profilį @armariocapsula.pt , kuriame mergina dalinasi kapsulinės spintos įvaizdžiais ir įrodo, kad kiekvieną dieną galima atrodyti vis kitaip.

   

  Palik komentarą