KITOKS POŽIŪRIS Į DOVANŲ PAKAVIMĄ
29Oct,2019

KITOKS POŽIŪRIS Į DOVANŲ PAKAVIMĄ

Anelė Raudytė-Petrauskė

 

Parduotuvėse jau skamba kalėdinė muzika, o prie įėjimo pasitinka blizgantys maišeliai, vyniojimo popierius ir spalvoti kaspinai. Pora išleistų eurų galėtų išspręsti visas šventinio pakavimo problemas, bet kodėl nepasirinkus įdomesnio kelio ir nepapuošus dovanų savaip? Žemiškos spalvos vietoj iššaukiančių tonų, kvepiančios medžių šakelės vietoj plastikinių aksesuarų? Žemiau esantys patarimai minimalistiniame įpakavime sutalpins maksimalų jausmų kiekį.

 

 

POPIERIUS

 

Dovanų popieriumi gali tapti bet kas: laikraščiai, žurnalai, senų knygų puslapiai, žemėlapiai, nuotraukos...

 

Tie, kurie negali nerašyti, popierių gali išmarginti mėgstamomis frazėmis, eilėraščiais, o gal net paslėptu meilės prisipažinimu? Ant jo galima piešti, klijuoti iškarpas ar berti iš atostogų parsivežtą smėlį.

 

Jei joks popierius netenkina, visai nesunku jį pasigaminti patiems. Iš bulvių puselių išsipjovę norimą formą ir pamirkę ją guaše galite nesunkiai sukurti savo vienetinį ornamentą.

 

 

Nuotrauka iš lamesa.de

 

 

 

FUROSHIKI

 

Egzotiškiausias ir turbūt mažiausiai pažįstamas pakavimo būdas. Paprasta medžiagos skiautė gali virsti daugybe skirtingų pakavimo variantų. Nereikia daugiau nieko apart jos ir rūpestingai išrinktos dovanos. Pernai supažindinome su pagrindiniais pakavimo būdais, šiemet taisyklės nesikeičia.

 

 

 

 

STIKLAINIAI

 

Dar vienas labai paprastas, bet originalus būdas – dovanas užkonservuoti. Reikės tik stiklainių nuo uogienės, spalvingų etikečių su palinkėjimais ir dangtelių ar popieriaus/medžiagos skiaučių.

 

Nuotrauka iš countryliving.com

 

 

PAPUOŠIMAI

 

Vietoj jau pabodusių blizgančių kaspinų galite naudoti natūralaus pluošto juosteles, džiovintas gėles ar vaisius, vaistažoles, riešutus, kankorėžius, naminius sausainius, nostalgiškas vaikystės nuotraukas. Siekdami minimalizmo venkite naudoti lipnią juostą, dar kartą panaudokite jau turimus maišelius, popieriaus atraižas.

 

 

Nuotrauka iš Style My Pretty

 

 

ATVIRUKAI

 

Greitoji mada pirkti kelias dešimtis atvirukų ir ant jų brūkštelėti lakonišką „Linksmų švenčių!“ turėtų virsti į madą atvirukus gaminti patiems. Nebijokite atviruko viduje palikti padėką už kartu praleistas akimirkas, nuotykius ar įveiktus iššūkius. Nuoširdūs ir paprasti žodžiai visada laimės kovą net prieš pačius įmantriausius naujametinius eilėraščius.

 

Nepamirškite po švenčių susirinkti viską, ką galėtumėte panaudoti kitais metais, nes ateityje sau tikrai padėkosite!

 

Nuotrauka iš villivarpunen.blogspot.fr

Palik komentarą