MEDŽIAGINĖ VEIDO KAUKĖ: KAIP TEISINGAI NAUDOTI?
03Apr,2020

MEDŽIAGINĖ VEIDO KAUKĖ: KAIP TEISINGAI NAUDOTI?

 

Šiomis dienomis išėjus į gatvę be apsauginės veido kaukės gali apimti jausmas lyg išėjus be kelnių – gėda, sumišimas ir noras smukti vidun.

 

Nors COVID 19 plitimo pradžioje LR sveikatos apsaugos ministerija tikino, kad apsaugines veido kaukes turėtų naudoti tik sergantieji, dabar rekomendacijos pasikeitė – kaukes turėtų nešioti visi.

 

Tačiau išaugus medicininių kaukių paklausai, jos tapo beveik raudonosios knygos vertu pirkiniu, ypatingai dėl to, kad labiausiai jos reikia mums gelbėjantiems medikams.

 

Tačiau norime pasidžiaugti daugybės įmonių iniciatyva gaminti ne medicinines, bet puikų fizinį barjerą sukuriančias savadarbes medžiagines kaukes.

 

Jomis pradėjome prekiauti ir mes, norėdami, kad ši nelengvai pasiekiama prekė rastų kelią pas mūsų pirkėjus. Įvairių spalvų, vaikams ir suaugusiems skirtas apsaugines kaukes gali rasti ČIA.

 

 

 

 

Kaip prižiūrėti?

 

Prieš naudojant kaukę būtina išskalbti. Prieš užsidedant kruopščiai nusiplaukite (20-40 sekundžių) arba dezinfekuokite rankas. Kaukę būtina skalbti ir dezinfekuoti po kiekvieno naudojimo. Skalbkite rankomis muilo tirpale arba skalbyklėje 70 laipsnių temperatūroje ne trumpiau nei 25 min. Po skalbimo medvilninę ar lininę kaukę pavirinkite 1-2 minutes verdančiame vandenyje. Modulinio audinio kaukę po skalbimo užtenka išlyginti įkaitintu lygintuvu. 

 

 

Kaip naudoti?

 

Dėvint bet kurią kaukę reikia nepamiršti kitų prevencinių priemonių – plauti su muilu rankas arba jas dezinfekuoti, neliesti rankomis veido, akių, nosies, vengti kontakto su kitais asmenimis. Kauke būtinai uždenkite ir nosį ir burną. Nelieskite kaukės, o tai padarę vėl dezinfekuokite rankas.

 

 

Kaip taisyklingai nusiimti ir išmesti kaukę?

 

Kaukei sudrėkus pakeiskite ją į naują. Prieš nuimant kaukę ir jau nusiėmus kruopščiai nusiplaukite arba dezinfekuokite rankas. Kauke nuimkite laikydami už galinių raištelių (nelieskite kaukės priekio).

 

Palik komentarą