POKALBIAI: APIE SĄMONINGĄ SPINTĄ
09Sep,2020

POKALBIAI: APIE SĄMONINGĄ SPINTĄ

Už lango jau ruduo. Sezonų kaita kiekvienam mūsų reiškia vienokius ar kitokius pokyčius. Nauja plaukų spalva, naujas darbas, galbūt nauja gyvenamoji vieta? Tai dažnai reiškia pokyčius ir mūsų spintose. ⁠

 

Apie sąmoningą bei tvarią spintą kalbamės su Kristina Puryte, Instagram paskyros www.instagram.com/krstview įkūrėja.

 

Kristina, kaip pradėjai domėtis tvaria mada? 

 

Iš tiesų, tvari mada mano kasdienybėje atsirado intuityviai, kai vieną dieną besitvarkydama spintą atėjo ‘nušvitimas’, kad perku itin nedaug, perku tik kokybiškus, natūralių audinių drabužius, kad kiekvienas daiktas, kuris atsiranda mano spintoje yra kruopščiai atsirenkamas ir labai mylimas. Tądien garsiai sau įvardijau, kad būtent tokia yra ne tik mano spinta, bet ir mano kasdienybė – atsakinga bei tvari.

 

Pamenu, kai antrų rankų mada buvo gėdinga. Kartu su viena artimiausių draugų paslapčiomis vasarą keliaudavome į antrų rankų mados parduotuvių didžiuosius prekių papildymo pirmadienius. Jei kas nežinote kaip tai atrodo – labai rekomenduoju tam paskirti vieną rytą. Bent jau to meto tipinis vaizdas įstrigo atminty ilgam – 8:50 val., kas antra pirmadienį, kelios dešimtys vyresnio amžiaus moterų išsirikiuodavo prie durų. Lygiai 9:00 val. Prasideda kova – vieni lekia prie rankinių, kiti prie batų, treti – saugo save. Mes būdavome prie pastarųjų. Antrų rankų mados veteranių neapžaisi, ypač tada, kai tau vos 12-lika. Tačiau savo kąsnį gaudavome ir mes.

 

Tuo metu norėdavome atrodyti bent kaip iš Zaros ar kitų užsienietiškų ženklų vitrintų. Prieš daugiau nei dešimt metų mums tai buvo prabanga. Tiesa, draugei kartais šį bei tą iš Zaros nupirkdavo. Antrų rankų mada leisdavo pasijusti tarsi nuo podiumo. Jau tada atsakingos mados pagalba žaisdavome madą: verstos odos striukės, įmantraus kirpimo kelnės ir suknelės – namo grįždavome su ne vienu garsių prekių ženklų laimikiu, o draugių paklaustos kur pirkdavome, tylėdavome, juk jos suknelė, tai iš Zaros.

 

Jau tada antrų rankų drabužį mylėjau labiau nei "fast fashion". Augau, domėjausi, mačiau ir džiaugiuosi, nes šiandien nei man, nei kitiems nebegėda pasakyti, kad mano drabužis antrų rankų. O supratusi save, išsigryninusi apie ką sukasi mano kasdienybė, pajaučiau, kad turiu ką pasakyti ir pradėjau tuo dalintis su kitais. Vėliau sekė mados verslo ir komunikacijos bakalauro pastiprinimas – atsakingos mados kursai, kurie suteikė dar daugiau svorio mano žodžiams. Džiaugiuosi, kad vertiname tvarumą, išskirtinumą ir kokybę, ir vis labiau domimės tuo, ką dėvime.

 

 

Kur ieškai tvarios mados įkvėpimo?

 

Kasdienybei mane labiausiai įkvepia miesto pulsas, gamtos harmonija, žurnalai, žmonės bei kelionės, galerijų lankymas.

 

Kokios yra tavo 3 pagrindinės spintos taisyklės?

 

  1. Nepirkti tam, kad pirkti. Kuičiantis antrų rankų parduotuvėse labai dažnai randu daug gražių dalykų, tačiau tai nereiškia, kad man jų reikia.
  2. Pirkinius planuoju, tai reiškia, kad neprisiperku nereikalingų drabužių, o tai padeda ir sutaupyti brangesnei prekei.
  3. Perku daiktus, kurie tarpusavyje dera jau su kitais turimais.

Kokios yra tavo pamėgtos drabužių pirkimo vietos? 

 

Labiausiai mėgstu apsipirkinėti antrų rankų parduotuvėse bei "concept stores", taip pat vis labiau prisijaukinu įvairias antrų rankų online platformas.

 

Ar pastebėjai teigiamą naudą pradėjusi tvarios mados kelią? 

 

Na, kadangi atsakinga, tvari mada – mano gyvenimo būdas, kuriuo per naktį nesugalvojau pasukti, o tai nutiko savaime, pažvelgusi iš šono matau labai daug pliusų. Neabejotinai mažas vartotojiškumas, išlavinta akis – žinau, kas verta dėmesio, o ką verčiau palikti, taip pat atsakinga mada ilgalaikėje perspektyvoje yra kur kas pigiau nei "fast fashion"!

 

Ar gali pasidalinti kaip prikelti seną drabužį naujam gyvenimui?

 

Iš tiesų, niekada neperku drabužio, kurį reikia ‘prikelti iš naujo’, dažniausiai perku tai, ką užtenka nunešti į valyklą ar tiesiog išskalbti namuose bei išlyginti. Tačiau visada ieškau ‘naujų’ kampų, kaip vieną ar kitą drabužį būtų galima dėvėti. Puikus pavyzdys šie marškiniai, kurie parsinešus namo man visiškai nebepatiko, tad teko ieškoti dėvėjimo alternatyvos, nes dėl jų įspūdingų rankovių, nenorėjau perleisti į naujas rankas. Ką padariau? Tiesiog apsukau marškinius kita puse! 

 

PRIEŠ:

 

PO:

 

Palik komentarą