POKALBIAI: KODĖL IEVA IŠ @TRASHH_LESS RENKASI ZAO KOSMETIKĄ?
01Aug,2019

POKALBIAI: KODĖL IEVA IŠ @TRASHH_LESS RENKASI ZAO KOSMETIKĄ?

Mus įkvepia ir skatina tvarumo idėjas skleidžianti bendruomenė, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ieva, Instagram paskyros @trashh_less įkūrėja, renkasi visokeriopai lėtą gyvenimą, šiame greitai judančiame pasaulyje. Pritariamai šypsomės, radę tiek daug bendrumo - mes, kaip ir Ieva džiaugiamės net ir mažais atradimais tvaresnio gyvenimo link.

 

Šiandien kalbamės su Ieva apie tai, kaip suderinti grožio ritualus ir gamtos poreikius.

 

Ieva, kaip tavo gyvenime atsirado ekologija ir meilė gamtai?


Užaugau natūralumą ir ekologiją vertinančioje šeimoje, todėl tinklaraščio kūrimą paskatino noras dalintis savo sukauptomis žiniomis su mane supančiais žmonėmis. Nuolatiniai pokalbiai su draugais bei artimaisiais man įrodė, kad žmonės turi begalę aplinką žalojančių įpročių ne dėl to, kad jiems tai nesvarbu, o dėl to, jog jie nežino, kaip galima gyventi kitaip.

 

Mano tikslas yra dalintis su mane sekančiais pokyčiais kuriuos aš priimu kasdieniame gyvenime ir parodyti, kad su lašeliu noro ir smalsumo tai iš tiesų gali būti labai paprasta.


Kosmetika - sritis į kurią tvarumo įnešti yra sudėtinga, kaip tu su tuo susitvarkai?


Pirkdama kosmetiką atsižvelgiu į du pagrindinius kriterijus - kosmetikos sudėtį, bei produkto, kuris mane domina įpakavimą.

 

Kosmetikos sudėtyje mėgstu matyti ingredientus, kuriuos galiu ištarti, jeigu yra galimybė stengiuosi rinktis ekologiškos sudėties, bei natūralios kilmės produktus.

 

Suprantu, kad pakuočių išvengti dekoratyvinės kosmetikos prekėms yra praktiškai neįmanoma, bet labai vertinu įmones, kurios visapusiškai stengiasi nereikalingų pakuočių vartojimą sumažinti, bei joms atrasti tvarius, inovatyvius sprendimus.

 


 

Kodėl taip svarbu, kad kosmetika būtų tvari, kokią žalą dekoratyvinė, neekologiška kosmetika daro mūsų planetai?


Dažnai nesusimąstome, kokia begalė ingredientų yra mūsų kosmetikos priemonėse, o ką jau kalbėti apie jų kilmę. Nekeista ir tai, kad dažnai į tai per didelio dėmesio ir nekreipiame, ingredientų, kurių mes greičiausiai negalime ištarti sąrašas dažniausiai tiesiog gąsdina. 


Aš jau kurį laiką naudoju programėlę Think Dirty, su jos pagalba iš lėto pažindinuosi su kenksmingų ingredientų pavadinimais, pradedu suprasti, kokių ingredientų reikėtų vengti, o kurie man vis dėlto yra priimtini. Į dažną kosmetikos produktą įeina natūralios kilmės ingredientai, kurie įprasto ženklo produkte yra auginami industrinės produkcijos metodais. Palmių aliejus kosmetikoje yra taip pat ypatingai dažnai randamas ingredientas, na o mes greičiausiai žinome, kokią žalą jo produkcija kelia miškų, bei ten gyvenančių gyvūnų gyvybei.

 

Smagu žinoti, kad tokie ženklai kaip ZAO visuomet renkasi tik ekologiškai augintus natūralios kilmės produktus, o tam pačiam palmių aliejui jie garantuoja tik RSPO sertifikuotus ingridientus.


Taip pat noriu paminėti ir dažniausiai neperdirbamas dekoratyvinės kosmetikos pakuotes, kurios galiausiai savo gyvenimus užbaigia sąvartynuose. Džiaugiuosi, kad Zao savo pakuotėms naudoja 90% mažiau plastiko negu kiti kosmetikos ženklai ir naudoja tik 100% perdirbamus įpakavimus.


Kalbi apie dekoratyvinę kosmetiką ZAO, kaip ją atradai ir kodėl pamilai?


Aš su ZAO susipažinau visai atsitiktinai, prieš keletą metų lankydamasi viename zero waste renginių Londone. Man akį, kaip tipinei moteriai patraukė estetiškas įpakavimas. Man labai patiko bambukinės detalės ir tada dar atrodęs visiškai naujas kosmetikos refill konceptas. Pirmą kartą įsigijus ZAO produktą, jam pasibaigus galima tiesiog įsigyti papildymą jau turimai pakuotei. Tokiu būdu ne tik atsisakau bereikalingų įpakavimų, bet ir sutaupau pinigų.


Įsigilinus į tai, kas slepiasi po dailia pakuote, mane ši linija nuoširdžiai nustebino. Ypatingai kruopščiai ir visapusiškai yra suformuluotas kiekvienas produktas. Visi juose naudojami ingredientai yra ekologiški, o patys produktai nėra testuojami ant gyvūnų.


Nepaisant natūralių produktų sudėties, dažnai įsigijus eko kosmetikos priemonę turėdavau rasti kompromisą, prisitaikyti prie nuolatos nubyrančio tušo, ar kiek neįprastai pasidengiančios pudros. Bet mano patirtis su ZAO įrodė, kad norint rinktis tiek gamtai, tiek man draugišką produktą, nebūtina iškeisti patogumo ir efektyvumo į ekologiją, viskas pilnai gali būti viename. Galėčiau drąsiai palyginti ZAO su bet kuriuo kitu efektyviu profesionalios kosmetikos prekės ženklu. 

 


 

Kurie Zao produktai yra tavo mylimiausi ir kuriuos rekomenduotum mūsų bendruomenei?


Man labai patiko ZAO blakstienų tušas ir kompaktinė pudra. Kaip ir minėjau prieš tai bandyti natūralios sudėties tušai mane vis nuvildavo, dienos begyje pastebėdavau pajuodusius, aptrupėjusius paakius, todėl savo mėgstamiausio taip ir neatradau. ZAO blakstienų tušas yra vienintelis mano atrastas natūralios sudėties tušas kuris kuo puikiausiai išsilaiko visą dieną. Be to, jis taip pat labai smagiai ir nusivalo, užtenka lašelio jojobos arba kokosų aliejaus, šilto vandens ir akys nuvalytos! Taip pat man labai patiko ir ZAO kompaktinė pudra, jos natūrali sudėtis ypatingai tiko mano jautriai ir dažnai daug dėmesio reikalaujančiai veido odai.

 


 

Ar laikaisi makiažo madų? Ar visgi naudoji ekologiškas priemones ir to atsisakai?


Kaip ir savo garderobinėje, taip pat ir dekoratyvinės kosmetikos stalčiuje madų nesivaikau. Viena mano mylimiausių Oscar de la Renta citatų yra ‘Fashion is dressing according to what’s fashionable. Style is more about being yourself’. Tą patį principą taikau ir makiažui, atradusi sau tinkantį ir iš esmės mane atspindintį produktą su juo susidraugauju ilgam. O kadangi mano kasdienio makiažo pobūdis per metus yra išlikęs praktiškai toks pat, todėl taip pat yra ir su dekoratyvinės kosmetikos produktais kuriuos galima rasti mano kosmetinėje. Kiekvieną kartą sukilus smalsumui išbandyti naujus rinkoje atsiradusius produktus visgi vis tiek laikausi dviejų pagrindinių savo kriterijų - natūralios sudėties ir tvaraus produkto įpakavimo pasirinkimo.

 


 

Be kokių priemonių neįsivaizduotum savo dieninės makiažo rutinos?


Mano kasdienė makiažo rutina yra labai minimali ir nuo pradžios iki galo neužtrunkanti ilgiau negu keleto minučių. Darbo bei susitikimų dienoms aš naudoju 3 produktus. BB kremą kuris apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių ir sušvelnina odos nelygumus. Bronzantą veidui pagyvinti, bei akių tušą. Na, o šiaip labai myliu vasaras, nes tokio makiažo kaip padaro saulė, nepadaro niekas.


Ko galėtum palinkėti Lietuvos tvariajai bendruomenei?

 

Linkiu lėtų, iki galo suprastų ir išjaustų transformacijų tvaresnio gyvenimo link.

Palik komentarą