PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA
27Jun,2019

PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA "GO GREEN"

Parengė Dovilė Daukšaitė

 

Žmonės, kurie domisi minimalizmu, tvaria gyvensena, ar gamtos saugojimu, turi tam savų priežasčių, vieni tai pradeda daryti norėdami sumažinti chaoso kiekį savo gyvenime, kitiems suspaudžia širdį pamačius dėl maišelių mirštančius banginius, dar kiti išgirdo tai iš sekamų žmonių ir nusprendė, pabandyti. Kiek žmonių, tiek skirtingų istorijų, priežasčių ir motyvacijų.


Kiekvienas atranda savo įkvėpimą ir mums labai gera klausytis pas mus užsukančių klientų istorijų, kurios motyvuoja ir mus, tad nusprendėme pasidalinti keliomis priežastimis, kodėl žmonės pradėjo vis kalbėti apie “Zero waste”, kas skatina didžiausius apsipirkinėjimo fanatus imtis minimalizmo ar kitaip tariant, kodėl verta “Go Green”. 

 

1. LAIKAS SAUGOTI GAMTĄ


Mūsų poelgiai daro tiesioginę įtaką ne tik mums, bet ir aplinkai, kuri mus supa. Prince Ea savo video įraše sako “Tai (graži žemė) kaip santuoka, mes nesuprantame, ką turėjome, kol tai nedingsta” ir jis atsiprašo ateities kartų už tai, kad gražią žemę atėmė iš jų. Ir tai daugiau mažiau kelias, kuriuo pasaulis šią akimirką eina, būtent dėl to kuriasi organizacijos kaip Ocean CleanUp, 4Ocean, 350, RainforestTrust ir kitos, nes kol daugelis negalvoja apie ateitį, jie galvoja. Ir viena iš didžiausių Zero Waste, Minimalizmo ir Tvaraus gyvenimo bangų turbūt sukilo, po pasaulį apskriejusios Greta Thunberg Ted Talk kalbos. Juk kiekvienas iš mūsų galime pradėti nuo savęs, bent mažais žingsneliais, nes didelis kiekis žmonių darantis bent truputį, turi daug didesnę galią, nei valdžios institucijos ir organizacijos kartu sudėjus. 

 

2. GYVENK PATOGIAU


Kita priežastis jau tiesiogiai susijusi su žmogumi, kuris nusprendžia gyventi tvariai, nes taip gyventi yra labai patogu. Tvarus gyvenimas itin susijęs su minimalizmu, tad dažniausiai pradėję tvariai gyventi, žmonės supranta, kad viskas, ko jiems reikia, jie jau turi, o gal net turi per daug, tad supaprastina savo gyvenimą ir naudoja tik reikalingiausias priemones, Minimalizmas daugumai žmonių siejasi su chaoso sumažinimu, nes sumažėjus daiktų sumažėja ir galvos skausmo jais rūpintis, pirkti naujus, tuo pačiu, sumažėja ir suvartojimas. Tad ekologija = patogumas = ramesnis gyvenimas.

 

3. FINANSIŠKAI NAUDINGA

 

Pratęsiant ką tik užsimintą temą apie minimalizmą, tai ne tik sumažina produktų kiekį, bet ir nusprendus nusipirkti vieną produktą vietoje 5, mes esame linkę jam skirti daugiau pinigų, tad nusiperkame kokybiškesnę prekę ir ilgalaikėje perspektyvoje, mes net dar daugiau sutaupome. Ir tai net ne vienintelė priežastis taupanti pinigus. Pradėjus gyventi minimalistiškai, žmogus atsisako impulsyvių pirkimų, kurie vidutiniškai sudaro 20% mūsų išleidžiamų pinigų. Tad pirkti planuojant, mažais kiekiais bei kokybiškus daiktus, padeda ir mūsų piniginei.

 

4. JAUTIESI APSUPTAS LAIMĖS


Dar viena iš priežasčių, skatinanti pradėti tvarų gyvenimą - laimė. Skamba, keistai, bet paprastas psichologinis faktorius, kad rūpestis kitais verčia mus laimingais, itin intensyviai veikia šiuo atveju. Kiekvieną kartą, priimdamas sprendimą nepirkti produkto, kurio tau nereikia, atsisakydamas maišelio ar šiaudelio, žinai, kad prisidedi prie kai ko didesnio, kad saugai gamtą, ir tas pasitenkinimo jausmas viduje sukuria itin daug laimės, Būtent dėl to, atėjęs į Zero Waste susitikimą, matai didelį kiekį žmonių su plačiomis šypsenomis, nes daryti gerą yra gera.

 

5. ITIN SVEIKA


Viena iš pagrindinių ir labiausiai džiuginančių priežasčių, tai turbūt yra sveikata. Tvarus gyvenimas paskatina atsisakyti pusfabrikačių, renkamės sveikesnį ir šviežią maistą. Dažniau namie paliekame automobilį ir renkamės pasivaikščioti, ar važiuoti dviračiu. Chemines medžiagas namų švarai iškeičiame į natūralias priemones ir lygiai tą patį padarome savo vonioje su visomis cheminių medžiagų turinčiomis kosmetikos priemonėmis. Visus šiuos ir dar daugiau faktorių sudėjus kartu, pradedame kur kas gražiau elgtis tiek su savo oda, tiek su tuo ką valgome, o tai pozityviai atsiliepia mūsų sveikatai. 

 

6. BONUS TAŠKAS: ESTETIKA 


Paskutinis, bet tikrai ne prasčiausias yra tai, kad ekologiškas gyvenimas yra itin estetiškas. Turint mažiau, bet kokybiškų ir širdžiai dailių daiktų, viskas tampa itin dailu. Puikus to pavyzdys yra tokios instagram personos kaip: @trashisfortossers@simpleishliving, @simply.living.well, @taylor.pforwords ir kitos. Tad tai lyg papildomas bonus taškas kasdienai už tai, kad renkiesi saugoti gamtą. Tai tik kelios priežastys, kodėl verta “Go green”, o jų yra šimtai ir tūkstančiai ir kiekvienam individualių ir svarbių, tad linkime ir Jums atrasti savąją priežastį ir būtinai užsukus į svečius, pasidalinti su mumis.

Palik komentarą