RANKŲ DEZINFEKAVIMO PRIEMONĖS - KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?
30Mar,2020

RANKŲ DEZINFEKAVIMO PRIEMONĖS - KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Šiais neramiais laikais labai lengva pasiklysti tarp gausybės skirtingų patarimų kaip turėtume elgtis. Vienas jų – dezinfekcinio rankų skysčio naudojimas. Trumpai ir aiškiai pateikiame informaciją, kuri, tikime, turėtų padėti renkantis šią priemonę.

 

 

Kokia turėtų būti dezinfekcinio skysčio sudėtis?

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Ligų kontrolės prevencijos centras (CDC) rekomenduoja, kad rankų dezinfekciniame skystyje būtų ne mažiau nei 60% alkoholio, nes būtent ši medžiaga kovoja prieš mikrobus. Kai kurie produktai savo sudėtyje turi alkoholio pakaitalą benzalkonio chloridą, tačiau jis nėra toks pat veiksmingas.

 

Dažniausiai pasitaikanti sudėtis:

- Etilo alkoholis/etanolis/izopropilas (turėtų būti ne mažiau 60%)

- Vanduo arba aloe vera ekstraktas – praskiesti alkoholiui ir suteikti drėgmės odai, nes alkoholis labai sausina odą

- Eteriniai aliejai – pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir maloniu aromatu

- Glicerinas – skysčiui sutirštinti

 

 

Ką daryti, jei nuo priemonės naudojimo labai suskeldėja/išsausėja rankos?

 

Patartume rinktis švelnesnes priemones, tokias kaip COSMOS ORGANIC sertifikuotą ekologišką HAOMA dezinfektantą praturtintą eteriniais aliejais. Jis ne tik apsaugos nuo bakterijų bei virusų, bet ir nepažeis rankų. Tai labai aktualu rūpinantis švelnesne vaikų oda.

 

Šio rankų dezinfekcinio skysčio sudėtyje yra daugiau nei 60% alkoholio išgauto iš ekologiško, sąžiningos prekybos būdu gauto cukranendrių etanolio. Tačiau formulėje nėra jokių sintetinių kvapų, dirginančių emulsiklių, stipriai putojančių medžiagų, naftos chemijos produktų. 

 

 

Kada naudoti dezinfekcinį skystį?

 

Naudokite priemonę tais atvejais, kai nėra galimybės nusiplauti rankų su muilu. Juo reikėtų rankas trint iki tol kol jos tampa sausos, maždaug 30 sekundžių.

 

 

Ar dezinfekcinis skystis gali pakenkti?

 

Tikrai taip, neatsakingas perteklinis jo naudojimas gali padaryti atvirkštinę paslaugą, nes kūnas nebereaguos į jokius antiseptikus. Ypatingai kenkia priemonės su peroksidu, nes nuo jų ant rankų gali atsiverti net žaizdos.

Vis dėlto geriausia priemonė kovoje su virusu yra labai kruopštus rankų plovimas paprastu muilu, o kitos priemonės turėtų būti naudojamos tik neturint tokios galimybės.

 

 

 

Nerandu kur nusipirkti rankų dezinfekcinio skysčio, ar galiu pasigaminti pats?

 

Mes negalime garantuoti, kad ši priemonė apsaugos jus nuo viruso. Tačiau tai gali tapti viena iš sudėtinių dalių kovoje prieš klastingą susirgimą.

 

Svarbiausias šiame recepte yra alkoholis. Nepamirškite, kad pagal formule jo turėtų būti ne mažiau nei 60%.

 

Kokį alkoholį naudoti?

- Grynas etanolis – dažniausiai jo sudėtyje yra 95% alkoholio ir 5% vandens. Parduodamas mažais kiekiais.

- Etanolis (denatūruotas).

- Etilo alkoholis – naudojamas alkoholiniuose gėrimuose. Degtinė netinka dezinfekcinio skysčio gamyboje, nebent ji yra 100% stiprumo. Dažniausiai vartojimui skirta degtinė yra 40% stiprumo.

- Izopropilo alkoholis - pagamintas iš propileno dujų.

 

Venkite bet kokio alkoholio, kuris nėra tinkamas vartoti ant odos.

 

 

 

Dezinfekcinio skysčio-purškalo receptas

 

- 70% alkoholio

- 30% demineralizuoto vandens (filtruoto arba virinto)

- Eterinių aliejų – arbatmedžio aliejus garsėja savo antibakterinėmis savybėmis

 

Supilkite ingridientus į buteliuką su purškikliu ir naudokite, kai tik jaučiate būtinybę dezinfekuoti rankas ar paviršius.

 

*Laikykite produktą toliau nuo ugnies ir vaikų.

 

 

 

Ar galima įsigyti aplinkai draugiškų dezinfekcinių priemonių?

 

Kaip jau minėjome, veiksminga priemonė savo sudėtyje turi turėti alkoholio, kuris iš pirmo žvilgsnio neskamba labai ekologiškai.

 

Tačiau tokios įmonės kaip HAOMA siūlo priemones, kurių sudėtyje yra iš natūralių šaltinių išgaunamo alkoholio, arbatmedžio ir saldžiųjų apelsinų eterinių aliejų. Šios priemonės pakuotė iš perdirbamo stiklo. 

 

Palik komentarą