ZERO WASTE FEST’21: SPRENDIMAI, LEIDŽIANTYS SUKURTI TVARESNĘ ŠVENTĘ
20Aug,2021

ZERO WASTE FEST’21: SPRENDIMAI, LEIDŽIANTYS SUKURTI TVARESNĘ ŠVENTĘ

Rugpjūčio 13-15 dienomis, Antalieptėje dūzgė gamtai draugiškas festivalis Zero Waste Fest‘21. Šiais metais tai buvo jau trečią kartą vykęs renginys, prie kurio organizavimo bei statymo prisidėjome ir mes – Urban Earth Lovers komanda.

ZWF‘21 festivalyje buvo daug įdomių sprendimų, kurie leido sukurti renginį, naudojant kuo mažiau išteklių ir sumažinant dalyvių paliekamą pėdsaką. Manome, kad tai gali pasiteisinti ne tik festivaliui, bet ir bet kokiai kitai šventei: gimtadieniui, vestuvėms, draugų vakarėliui ar kt. Tad dalinamės labiausiai pasiteisinusiais sprendimais.

 

INDAI

Bet koks žmonių susibūrimas neapseina be maisto ir gėrimų. Tam, kad būtų išvengta vienkartinių indų, buvo sukurtas „indų kampas“. Jame sudėlioti žmonių dovanoti indai: lėkštės, bliūdeliai, puodeliai, taurės ir stalo įrankiai. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo pasiimti jam reikiamą indą, o jį panaudojus išplauti. Tada tas indas vėl grįždavo į indų kampą.

Indus buvo galima plauti tam skirtose plovyklose, kur dalyviams paruošėme medinius indų plovimo šepečius bei kietus indų ploviklius. Šalia buvo įrengta indų džiovykla, sukonstruota iš medinių stalo rėmų ir tinklelio.

 

 

 

SĖDIMOS VIETOS

Nors staliukai ir kėdės nėra vienkartiniai, bet jeigu juos reikia specialiai pirkti ar nuomoti būtent tik tai progai, galima rasti alternatyvų. Pavyzdžiui, renginiui vietoje stalų buvo naudotos paletės, o atsisėsti galėjai ant šieno kupetų arba kilimų. Visa tai buvo gauta dovanų iš gerų žmonių ir naudojama jau kelis metus. Tai ne tik leido išvengti nuomos išlaidų ar naujų pirkinių, bet ir sukūrė daugiau jaukumo bei autentiškumo.

 

 

UEL talks&music erdvėje sėdėti naudotos apdažytos padangos su mūsų gamintais paminkštinimais. Tai taip pat tarnauja jau trečius metus.

 

 

TKM

TKM yra taršos kompensavimo mokestis. Nes, kad ir koks tvarus festivalis bebūtų, jam taip pat reikia vandens ir elektros, į jį dauguma dalyvių atvyksta automobiliais. Tad iš renginio dalyvių surenkamos lėšos, kurios vėliau investuojamos į ne pelno siekiančius projektus. Tarkime, praėjusiais metais TKM buvo dovanotas pelkės atkūrimo projektui. Šiuo projektu, per 29 metus bus sutaupyta 2900 t CO2/metus. Tai prilygsta beveik 2300 lengvųjų automobilių emisijoms per metus. Jei organizuojate savo šventę, jos dalyvių taip pat galite paprašyti vietoje dovanų arba gėlių skirti piniginę paramą pasirinktam projektui.

 

DEKORACIJOS

Zero Waste festivalyje palečių stalai buvo papuošti vazelėmis su gėlėmis. Vazelės – stikliniai buteliukai, sukaupti nuo ekologiškų ploviklių. O gėlės – tiesiai iš pievų. Jei renginys vyksta šiltuoju metų laiku, tikrai daug gražių augalų galima rasti tiesiog gamtoje. Tokiu būdu kiekviena puokštė atrodo vis kitaip ir labai skaniai kvepia.

 

 

Visos kitos dekoracijos taip pat naudotos iš likučių ar to, kas jau yra. Ženklai su nuorodomis į erdves sukalti iš atlikusių medinių lentų. Supynės vaikams – iš apdažytų padangų.

 

 

 

Gerai pasitarnavo ir mokykliniai seni stalai, gauti iš vietinės mokyklos. Juos apdengėme lino medžiagos skiautėmis ar skolintomis nėriniuotomis staltiesėmis.

Festivalio draugai Auga taip pat parodė, kad papuošti šventę puikiai galima ir valgomomis dekoracijomis, iš kurių vėliau buvo daromi vaisiniai pieno kokteiliai.

 

 

RŪŠIAVIMO DĖŽĖS

Rūšiuoti tampa vis didesnė norma ir bet kokioje šventėje galima pasirūpinti rūšiavimui skirtomis šiukšliadėžėmis, o jei yra galimybė – net ir paruošti vietą kompostavimui. Tokiu būdu, maisto likučiai nepūva su bendromis atliekomis, o keliauja į kompostą ir tampa vertingomis trąšomis. 

 

Tad ruošiant bet kokią šventę, verta nepamiršti, kad yra labai naudinga pasiprašyti į draugų ar senelių sandėliukus, pasidairyti Facebook dovanojamų daiktų grupėse ir vietoje naujų pirkinių, pritaikyti atrastus perliukus.

Tikimės, kad šie patarimai pravers organizuojant savo šventes, o jei norėsite įkvėpimo pasisemti patys gyvai – kitais metais ir vėl lauksime jūsų Zero Waste Fest'e!

 

Palik komentarą