5 PRODUKTAI TVARIOMS KELIONĖMS
20Jun,2019

5 PRODUKTAI TVARIOMS KELIONĖMS

Parengė Dovilė Daukšaitė

Atėjo vasara, turbūt dviejų trečdalių žmonių mėgiamiausias metų laikas, ir tikrai ne tik dėl saulės ir gerų orų, ir ne tik dėl saldžių braškių ar visur žydinčių lauko gėlių, bet ir dėl kelionių. Kelionių visur - į kaimą, prie jūros, už Atlanto ar prie Viduržemio Jūros. Visgi kelionės ir turizmas ne visuomet turi tik pozityvią pusę ir puikus to pavyzdys buvo ir yra Kho Phi Phi saloje esančio vieno gražiausių pasaulio paplūdimių uždarymas. Tikras gamtos stebuklas bei turistų taip numylėta vieta, kuri puošė daugelio žmonių instagram profilius dabar uždaryta ir bando “atsigauti”. Taip pat nepamirškime ir kelionėms naudojamų transporto priemonų CO2 emisijos, kuri yra tiesioginis padarinys kiekvieno mūsų skrydžio ar kelionės automobiliu aplink Europą. Tad mūsų, kaip turistų, pareiga rūpintis vietomis kurias lankome bei tarša, kurią sukeliame, tam, kad kartos po mūsų irgi galėtų džiaugtis kelionėmis.


Šį kartą pristatome 5 produktus, kurie pravers keliaujant ne tik saugoti gamtą, bet ir patiems palengvins kelionę.


 

1. KIETASIS ŠAMPŪNAS


Keliaujant ir taip yra kur išleisti taip sunkiai sutaupytus pinigus, tad tikrai norisi tilpti į rankinį bagažą ir išvengti papildomo lagamino pirkimo. Bet kiek kartų teko sukti galvą dėl visų kosmetinių priemonių ir kaip jos čia tilps į tuos 100 ml. buteliukus savaitei? Na, kietasis šampūnas yra vienas iš mano asmeninių išsigelbėjimų, muilas visuomet buvo akivaizdus pakaitalas dušo želei, bet kuo pakeisti šampūną nesugalvodavau iki kol neatradau šio gėrio. Dabar kelionės kurkas lengvesnės, nes kartais veždamasi rankinį bagažą, net neturiu ką rodyti apsaugai kai jie paklausia ar turiu skysčių.

 

Kietasis šampūnas


2. GERTUVĖ


Turbūt nereikia sakyti, kad vien amerikiečiai praėjusiais metais išmetė 50 milijardų vandens buteliukų, o pagal Euromonitor International 2021 pasaulyje bus parduota 583.3 milijardai vandens buteliukų, tad kodėl nepabandžius įrodyti jiems, kad pranašavimai klysta ir mes galime sumažinti šį skaičių? Gertuvė naudinga ne tik tuo, kad saugo gamtą, bet ir tuo, kad taupo Jūsų pinigus, nes buteliukas vandens Islandijoje kainuoja daugiau nei 2 eurus, Danijoje irgi viršys 2 eurų ribą, o abiejose šalyse gerti vandenį iš krano tikrai galima. Tad gertuvė padės sutaupyti ir pasimėgauti kitais malonumais. Juolab, kad NeoMam studio yra išleidus (nors ir nelabai tikslų) sąrašą šalių, kur galime gerti vandenį iš krano.

 

gertuvė

 

 

3. ĮRANKIŲ RINKINYS


Nepaisant ar skrendate į kitą šalį ar žadate mėgautis savaitgaliu pajūryje, dar vienas produktas, kuris itin palengvina man gyvenimą, tai mano nešiojamas įrankių rinkinukas. Vis daugiau barų ir kavinių Europoje nebeduoda šiaudelių, o tokiuose miestuose kaip Seattle, JAV, jų išvis nerasi, tad rinkinyje esantis šiaudelis pasitarnavo ne vieną kartą tiek geriant vandenį, tiek leidžiant vakarą bare su tądien sutiktais draugais. O dar viena mano, ir tikiu daugelio, maža nuodėme tampa street food, kuris neretam mieste (Rytų Azijoje, London’e, New Yorke, Graikijoje ar Tokijuje) yra vienas iš ryškiausių kultūros elementų, tad jo paragauti labai norisi, tad norint išvengti galybės vienkartinių šakučių, visuomet nešiojuosi įrankius su savimi.

 

 įrankių rinkinys


4. MAIŠELIAI

Kartais atrodo, kad maišelis šen, maišelis ten juk nieko tokio, bet kai žinoma, kad kasmet nuo yra sunaudojama nuo 1 iki 5 trilijonų plastmasinių maišelių, ne milijardų, ne milijonų, o trilijonų, tai sukuria tikrai didelę reikšmę jų vengimui. Dėl to su savimi visuomet įsimetu daugkartinį pirkinių krepšį ir kelis maišelius kitom priemonėm. O jų panaudojimas kelionės metu tiesiog begalinis, tiek turguje Ispanijoje pardavėjai džiaugiasi, kuomet prašai įdėti į tavo maišelį, tiek lauktuvės labai saugiai keliauja juose namo, o ir kelioninius daiktus taip daug smagiau susidėti, tad dėl tų kelių trilijonų mažinimo, nepamirškime įsimesti maišelio. Juolab, kad keliaujant vienas iš geriausių būdų prisidėti prie tvarumo, tai valgyti vietines, ne importines gėrybes bei tokiu būdu remti vietinius verslus. 

 

Maišelis


5. BURNOS SKALAVIMO TABLETĖS


Net nekalbėsiu apie bambukinius šepetukus, nes tikiu, kad juos jau turime ne vienas, bet dar vienas išsigelbėjimas man yra burnos skalavimo tabletės. Kadangi burnos skalavimo skystis tikrai retai atsidurs tame skysčių maišelyje, kurio prašys rankinio bagažo patikros punkte, skalavimo tabletės yra puikus jų pakaitalas. Visuomet įsimetu kelias į kelionę, o vakarais pipirmėtės gaiva būna puiki kelionės atgaiva prieš miegą ir nereikia sukti galvos, kad tik jis kuprinėje neišbėgtų. Tad rekomenduoju pabandyti bent kartą!

 

 

Tvarus vonios kambarys 

Baigiant mūsų kelioninio rinkinio sąrašą, svarbu paminėti, kad minimalistinis ar tvarus gyvenimas nereiškia, kad turite atsisakyti malonumų, bent aš taip nemanau. Mėgstate keliauti? Keliautkite! Nes ir keliaujant galima dar labiau pamilti gamtą, dar labiau norėti ja rūpintis bei dar plačiau skleisti žinią skirtingose kultūrose, kodėl tai yra svarbu.

Palik komentarą