5 PRODUKTAI TVARIOMS KELIONĖMS
25Jun,2020

5 PRODUKTAI TVARIOMS KELIONĖMS

Atėjo vasara, turbūt dviejų trečdalių žmonių mėgiamiausias metų laikas, ir tikrai ne tik dėl saulės ir gerų orų, ir ne tik dėl saldžių braškių ar visur žydinčių lauko gėlių, bet ir dėl kelionių. Negalėdami keliauti po tolimus kraštus iš naujo atrandame tai, kas yra šalia mūsų - kaimą, Baltijos jūrą, ežerus ir miškus. Visgi kelionės ir turizmas ne visuomet turi tik pozityvią pusę. Kažkieno paliktos šiukšlės, skardinės plaukiojančios ežere ar nuorūkomis nusėtos stovyklavietės - puikus to pavyzdys. Taip pat nepamirškime ir kelionėms naudojamų transporto priemonų CO2 emisijų, kurios yra tiesioginis padarinys kiekvienos mūsų kelionės automobiliu. Tad mūsų, kaip turistų, pareiga rūpintis vietomis kurias lankome bei tarša, kurią sukeliame, tam, kad kartos po mūsų irgi galėtų džiaugtis nuostabiais Lietuvos kampeliais. 


Šį kartą pristatome 5 produktus, kurie pravers keliaujant ne tik saugoti gamtą, bet ir patiems palengvins kelionę.


 

1. KIETASIS ŠAMPŪNAS


Kuo mažesnį krepšį turiu, tuo atsakingiau ji susipakuoju. Visada stengiuosi rinktis mažesnį krepšį, nes taip keliauti patogiau, išeikvojama mažiau energijos. Na, kietasis šampūnas yra vienas iš mano asmeninių išsigelbėjimų, muilas visuomet buvo akivaizdus pakaitalas dušo želei, bet kuo pakeisti šampūną nesugalvodavau iki kol neatradau šio gėrio. Dabar kelioninis krepšys kur kas lengvesnis, skystos priemonės neišbėga, o natūralios sudėties priemonės nepalieka pėdsako maudantis ežere ar upėje.

 

 

Kietasis šampūnas


2. GERTUVĖ


Turbūt nereikia sakyti, kad vien amerikiečiai praėjusiais metais išmetė 50 milijardų vandens buteliukų, o pagal Euromonitor International 2021 pasaulyje bus parduota 583.3 milijardai vandens buteliukų, tad kodėl nepabandžius įrodyti jiems, kad pranašavimai klysta ir mes galime sumažinti šį skaičių? Gertuvė naudinga ne tik tuo, kad saugo gamtą, bet ir tuo, kad taupo Jūsų pinigus. Vilniaus parkuose jau galima rasti geriamojo vandens papildymo stoteles, o užsukus į pajūrio kavinę mano gertuvę maloniai papildo vandeniu iš čiaupo. Jei keliauju mišku visda pasinaudoju proga paragauti tyro šaltinio vandens. Tad gertuvė pada sutaupyti ir pasimėgauti ne tik vandeniu, bet ir rytine kava ar arbata virta ant laužo ar šviežiomis apelsinų sultymis iš degalinės.

 

 

 

3. KOMPOSTUOJAMI PLEISTRAI


Nepaisant ar renkuosi sudėtingas pėsčiųjų trasas Žemaitijos miškuose ar ramesnį poilsį Nidoje, dar vienas produktas, kuris itin palengvina man gyvenimą, tai ekologiški pleistrai. Kelis juos visada galima rasti mano kuprinėje ar rankinėje. Pagaminti iš bambuko pluošto, padengti hipoalerginiais ekologiškais klijais, todėl tinka ir mažiausiam iki vyriausiam šeimos nariui, o po naudojimo visiškai suyra. 

 

 


4. MAIŠELIAI

Kartais atrodo, kad maišelis šen, maišelis ten juk nieko tokio, bet kai žinoma, kad kasmet yra sunaudojama nuo 1 iki 5 trilijonų plastmasinių maišelių, ne milijardų, ne milijonų, o trilijonų, tai sukuria tikrai didelę reikšmę jų vengimui. Dėl to su savimi visuomet įsimetu daugkartinį pirkinių krepšį ir kelis maišelius kitom priemonėm. O jų panaudojimas kelionės metu tiesiog begalinis, tiek turguje mažame miestelyje pardavėjai džiaugiasi, kuomet prašai įdėti į tavo maišelį, tiek užkandžiai juose labai saugiai keliauja dviračiu minamais miško keliukais, o ir kelioninius daiktus taip daug smagiau susidėti, tad dėl tų kelių trilijonų mažinimo, nepamirškime įsimesti maišelio. Juolab, kad keliaujant vienas iš geriausių būdų prisidėti prie tvarumo, tai valgyti močiučių soduose užaugintas vietines gėrybes.

 

Maišelis


5. DANTŲ PASTOS TABLETĖS


Net nekalbėsiu apie bambukinius šepetukus, nes tikiu, kad juos jau turime ne vienas, bet dar vienas išsigelbėjimas man yra dantų pastos tabletės. Jos lengvos, patogios ir telpa net mažiausioje kurprinėje.  Visuomet įsimetu kelias į kelionę, o vakarais pipirmėtės gaiva būna puiki kelionės atgaiva prieš miegą ir nereikia sukti galvos, kad tik kuprinėje neišbėgtų dantų pasta. Tad rekomenduoju pabandyti bent kartą!

 

  

Baigiant mūsų kelioninio rinkinio sąrašą, svarbu paminėti, kad minimalistinis ar tvarus gyvenimas nereiškia, kad turite atsisakyti malonumų, bent aš taip nemanau. Mėgstate keliauti? Keliautkite! Nes ir keliaujant galima dar labiau pamilti gamtą, dar labiau norėti ja rūpintis bei dar plačiau skleisti žinią tarp skirtingų žmonių, kodėl tai yra svarbu.

Palik komentarą