Metalinis skustuvas zero waste
04Mar,2019

DAUGKARTINIS METALINIS SKUSTUVAS: KAIP PRISIJAUKINTI ZERO WASTE SKUTIMĄSI

Parengė Emilija Antanavičiūtė

 

Nusprendusi paversti savo grožio rutiną tvaresne ir draugiškesne gamtai atkreipiau dėmesį į ryškiai rožinį plastikinį skustuvą, gulintį mano dušo kabinoje. Tepanaudotas keletą kartų pastarasis jau prašėsi būti pakeistas nauju.

 

Susimąsčiau – vienkartiniai plastikiniai skustuvai yra brangūs, nemalonūs naudoti ir negali būti rūšiuojami. Nedrąsiai, prigąsdinta apie tai, kad neva lengva susižeisti, bet pasiryžusi pokyčiams nusprendžiau prisijaukinti daugkartinį skustuvą. Štai ką išmokau apie skutimąsi be atliekų per keletą pastarųjų mėnesių:

 

SKUSTUVO GYVENIMO CIKLAS IR TRUKMĖ

 

Vidutinė moteris sunaudoja 24 vienkartinius skustuvus ar keičiamas plastikines galvutes kasmet. Plastikinių skustuvų negalima perdirbti, todėl pakliuvę į buitinių atliekų srautą jie nugula į sąvartynus, kur teršia gamtą. Paukščiai ir kiti gyvūnai mirtinai susižaloja dėl aštrių skutimosi peiliukų ašmenų. Prie šių atliekų prisideda ir gausios plastikinės pakuotės.

 

Kokybiškas metalinis skustuvas tarnaus metų metus. Šį produktą, bei jo ašmenis galima perdirbti, todėl atliekų kiekis ženkliai sumažėja, o prireikus, skustuvą galima atsakingai išrūšiuoti.  

 

Metalinis daugkartinis skustuvas moterims 

KAINA 

 

Dažnai nusprendę iškeisti plastikinį produktą į tvarų nustembame pamatę aukštesnę kainą. Tačiau susimąsčiau - kokybiškas, gerai prižiūrimas daugkartinis skustuvas tarnaus bene visą gyvenimą. Vieno plastikinio skutimosi peiliuko kaina yra žemesnė, tačiau pastarieji yra itin nepatvarūs.

 

Kaip ir daugelio grožio prekių, moterims skirtų skustuvų kaina dažnai yra aukštesnė (apie “rožinį mokestį” galite sužinoti čia). Daugkartinis metalinis skustuvas nėra diferencijuojamas lytims - jis tiesiog pritaikytas skustis kokybiškai, todėl jo kaina bus sąžiningesnė. Įsigijus daugkartinį skustuvą tereikės keisti ašmenis - 100 vienetų keičiamų ašmenų dėžutė paprastai kainuoja apie 10 eurų. Pastarųjų turėtų užtekti bent ketveriems metams.

 

Taigi tvarus, metalinis skustuvas yra investicija tiek į mūsų planetos ekologinę, tiek į savo finansinę ateitį.

 

kaip naudoti metalinį skustuvą safety razor 

 

NAUDOJIMAS IR SAUGUMAS

 

Taip, saugus ir malonus skutimasis skustuvu reikalauja trupučio praktikos. Iš pradžių skutausi itin atsargiai ir lėtai, bet greitai išmokau jį laikyti ir naudoti patogiai. Svarbiausia – neskubėti. Metaliniu skustuvu dar neįsipjovau nei karto, nes juo naudojuosi sąmoningiau ir atidžiau nei tai darydavau su plastikiniais skustuvais.

 

Internete ir Youtube puslapyje galima rasti daugybę informacijos apie skutimąsi metaliniu skustuvu. Paprastai rekomenduojama skustis po dušo ar vonioje – leidus odai ir plaukeliams suminkštėti. Skutimosi šepetėliu padenkite odą skutimosi muilo putomis. Geriausia naudoti švelniai drėkinantį, natūralų skutimosi muilą. Įsitikinkite, kad skustuvo galvutė ir rankena yra tvirtai suveržtos viena su kita. Visada priveržkite tiek, kad skustuvas tvirtai laikytųsi, bet kitą kartą būtų atsukamas be didesnės jėgos naudojimo. Geras priveržimas užtikrina, kad skustuvo ašmenys yra pakreipti tinkamu kampu. Laikykite skustuvą maždaug 30-45 laipsnių kampu su oda. Rekomenduojama skustis trumpais judesiais ir nenaudoti spaudimo. Būkite ypač atidūs skusdami apie kelius ir kulkšnis. Panaudojus skustuvą išplaukite ir nusausinkite – taip ašmenys išliks aštrūs ilgiau. Nepamirškite nuraminti ir pamaitinti odos drėkinamuoju kremu po skutimosi.

 

Reklamos kviečia pirkti naujesnius, ryškesnius vienkartinius skustuvus su vis daugiau eilių ašmenų. Tačiau daugeliui prisijaukinusių daugkartinį skustuvą su vienu, aštriu, kokybišku peiliuku skutimosi kokybė pagerėja, oda išlieka švelni ilgiau ir pasitaiko mažiau įaugusių plaukelių.

 

Kremas po skutimosi moterims zero waste

 

RITUALAI IR ESTETIKA

 

Plastikiniai skustuvai nėra kokybiški ar dailūs. Ryškaus ir kone vaikiško dizaino, parduodami didelėse plastikinėse pakuotėse jie užima daug vietos spintelėje, o vonioje ar dušo kabinoje neatrodo nei estetiškai, nei minimalistiškai. Priedai kaip drėkinančios juostelės veikia reklamose, o realybėje tampa klampia betvarke.

 

Įsigijus metalinį skustuvą jis tapo prabangiu vonios kambario aksesuaru. Sunkus, kokybiškas ir minimalistiško dizaino produktas pakeitė mano požiūrį į skutimosi ritualą. Mėgstu glotnią odą, tad anksčiau skutimasis buvo nuobodi kasdienybė – veikla, kurią norisi greičiau užbaigti ir pamiršti. Skutimasis metaliniu skustuvu yra lėtesnis ir sąmoningesnis, tačiau visiškai tam neprieštarauju. Tai tapo ritualu, kuriame naudoju kokybiškus ir malonius produktus, praleidžiu laiką rūpindamasi savo grožiu, o ne atsainiai ir nenoriai atlikdama “prievolę”.

 

Zero waste skutimasis vonios kambarys

 

 

KELIONĖS

 

Šiandien daug keliaujame, taigi itin aktualu ar skustuvą galima vežtis rankiniame bagaže. Plastikiniai vienkartiniai skustuvai yra leidžiami. Tuo tarpu metalinį skustuvą galite turėti su savimi, tačiau nepamirškite prieš kelionę išimti jo ašmenų. Rekomenduojame peiliuką supakuoti atskirai. Priklausomai nuo šalies ir oro uosto jis gali būti paimtas patikros metu. Jeigu nutiko taip arba nenorite vežtis peiliuko su savimi, itin patogu, kad peiliukai ir metaliniai skustuvai yra universalūs visame pasaulyje. Taigi peiliuką galėsite įsigyti betkurioje vaistinėje ir sėkmingai naudoti kelionės metu.

 

Zero Waste skutimasis – vienas iš reikšmingiausių pokyčių, kuriuos galime atvesti į savo gyvenimą norėdami atsisakyti plastiko vonioje. Nemeluosiu, prisijaukinti metalinį skustuvą prireiks šiek tiek praktikos, bet ilgainiui – tai ne tik ekonomiškas pasirinkimas. Tai būdas sukurti sąmoningą ritualą sau ir apsaugoti gamtą nuo šimtų plastikinių skustuvų amžiams dūlančių sąvartynuose ir mūsų nuostabioje gamtoje.

 

Mano naudojamą metalinį skustuvą galima įsigyti mūsų parduotuvėje.

4 komentarai

#

Aidas

Jan 22, 2020 at 17:32

Puikus sprendimas. Anksčiau naudojausi vienkartinius skustuvus, bet kaip pabandžiau daugkartinį, abejonių nepaliko. daug sutaupai ir ypač saugai gamtą, kas svarbiausia mus visiems.

#

Urban Earth Lovers

Jul 08, 2019 at 18:51

Tiesa, kad “britvučių” rūšiavimas Lietuvoje yra kiek problematiškas. Itin svarbu jų tiesiog neišmesti. Taip jos kelia pavojų jums ir betkuriam kitam žmogui, kuris gali atsidurti kontakte su atliekomis – pavyzdžiui rūšiavimo darbuotojui.

Senas britvutes galite atnešti mums. Pažadame jomis pasirūpinti. Prisirinkus didesniam kiekiui ieškosime kur jas priduoti, išsiųsti ar išrūšiuoti atsakingai.

Kita išeitis – sukurti panaudotų britvučių banką – ant stiklainio, skardinės ar tuščio vitamino buteliuko aiškiai užrašykite “NAUDOTI PEILIUKAI”. Laikyk saugioje, vaikams ar augintiniams neprieinamoje vietoje. Blogiausiu atveju, šiam konteineriui užsipildžius, ji uždarykite, sutvirtink itin sandariai, ir išmeskite tik tuomet.

#

daiva

Apr 08, 2019 at 13:58

ar galėtumėte padaryti nuolaidą uždarų šukų skustuvui, pirkčiau sau ir dukrai?

#

Gabija

Apr 08, 2019 at 13:58

Svarstau apie tokio skustuvo įsigyjimą, o kaip panaudotų peiliukų rušiavimų? Juk tiesiai į konteinerį mest pavojinga?

Palik komentarą