MENSTRUACINĖ TAURELĖ: AR TAI SVEIKESNIS PASIRINKIMAS?
22Jul,2019

MENSTRUACINĖ TAURELĖ: AR TAI SVEIKESNIS PASIRINKIMAS?

Daugelis mūsų menstruacijų metu esame įpratę naudoti tradicines higienos priemones: tamponus ir įklotus.


Dalis naudoja tik vieną priemonę, kitos keičia - priklausomai nuo dienos, o dar kitos naudoja abi iš karto. 


Paskutiniu metu daug girdime apie inovacijas ir modernesnius šios srities produktus, kurie yra patikima ir ekologiška alternatyva įprastiems įklotams bei tamponams. Džiaugiamės šiame įraše galėdamos pristatyti aplinkai draugišką ir sveikesnį pasirinkimą. 


Galite rinktis net kelias gamtai draugiškas higienos prekes: daugkartinio naudojimo įklotai, tamponai, menstruaciniai apatiniai bei menstruacinė taurelė.


Šiandien labiau nei bet kada anksčiau turime susimąstyti apie mūsų menstruacijų sukeliamą poveikį planetai.

 


 

Vidutiniškai per gyvenimą sunaudojame ikii 11 tūkst. vienkartinių higieninių įklotų ir tamponų.


Šį skaičių padauginkite iš skaičiaus moterų patiriančių menstruacijas visame pasaulyje. Štai tiek daug atliekų mes visos kartu sukuriame.


Įvertinkite ne tik atliekas, kurios palieka vienkartinis produktas, bet ir visą gamybos ciklą. 


Dauguma įprastų higienos priemonių gaminamos iš medvilnės, kurios gamybai ir apdirbimui reikia labai daug vandens. Ne veltui medvilnė vadinama “labiausiai ištroškusiu augalu” pasaulyje, vienam medvilnės pumpurui užaugti gali prireikti iki 3 litrų vandens. Negana to, ne ekologiškai užauginta medvilnė yra persismelkusi pesticidais ir insekticidais.


Tam, kad higieniniai įklotai tvirtai priliptų prie apatinių naudojamas gamtai kenksmingas teršėjas - polietileno plastikas. 


Tamponuose galime rasti dioksino, chloro ir viskozės. Produktui patekus į sąvartyną šios cheminės medžiagos patenka į dirvožemį, teršia požeminius vandenis bei orą. 


Mūsų nuomone, šioms cheminėms medžiagoms ne vieta šalia jautriausių kūno vietų. 


Jei ne dėl sveikatos, tai dėl aplinkosaugos, verta rinktis tvaresnes higienos priemones. 


Sunku pasakyti ar jūsų asmeninės higienos atliekos ženkliai prisideda prie globalinių aplinkosaugos problemų… Tačiau viena yra aišku, pasirinkus gamtai draugiškus produktus jūs nebūsite ta, kuri kas mėnesį padidina atliekų kiekį sąvartynuose. Vien JAV per metus išmetama 12 milijardų įklotų ir 7 milijonai tamponų.

 

 

FAKTAI APIE HIGIENOS PRODUKTŲ POVEIKĮ APLINKAITamponai, higieniniai įklotai ir jų pakuotės sukuria daugiau nei 200 tūkst. tonų atliekų per metu. Šiuose produktuose galima rasti plastiko, o įklotus beveik 90 proc. sudaro vien plastikas!


Vidutiniškai moteris per gyvenimą išmetą stulbinančiai didelį kiekį įklotų, tamponų ir jų aplikatorių, nuo 125 iki 150 kg.


Mūsų išmestos plastiko atliekos atsidūria sąvartynuose, blogiausiu atveju - patenka į upes, ežerus ir vandenynus. 


2010 metais tvarkant Jungtinės Karalystės paplūdimius buvo rasti vidutiniškai 23 įklotai ir 9 tamponų aplikatoriai kiekviename Britanijos pakrantės kilometre. 


Įkloto arba tampono suirimo laikas, ypač jei buvo susuktas į plastikinį pakelį, yra ženkliai ilgesnis nei atlieką išmetusio žmogaus gyvenimo trukmė. Kad šie produktai visiškai suirtų gali prireikti net kelių šimtų metų. 


Be to, procesas, kurio metu medis minkštėja kol tampa į medvilnę panašiu audiniu, yra resursus eikvojantis, atliekamas naudojant gamtai žalingas chemines medžiagas.


Nuolat tualetuose nuleidžiama milijonai tamponų, o tai 75 proc. atvejų priežastis, kodėl užsikemša atliekų nuotekų sistemos. 


Metus naudojami vienkartiniai higienos produktai sukuria 5,3 kg CO2 pėdsaką.

 

 

ORGANICUP - TVARESNĖ ALTERNATYVA


Skirtingai nei vienkartiniai produktai, OrganiCup menstruacinė taurelė tarnaus daug metų, nes yra daugkartinio naudojimo. Lyginant su įklotais ir tamponais taurelė turi minimalų poveikį aplinkai. 


Viena menstruacinė taurelė gali sutaupyti 2400 viekartinių įklotų, tamponų ir jų pakuočių, kurie įprastai užterštų gamtą. 


Tik įsivaizduokite, per 10 metų jūsų sunaudoti įklotai ir tamponai tilptų į didelio sunkvežimio priekabą. Viena OrganiCup gali padėti išvengti per dešimtmetį susidarančių šių jūsų atliekų. 


Tai gana aplinkai draugiškas sprendimas, lyginti su įprastomis alternatyvomis.


AR MENSTRUACINĖ TAURELĖ TIKRAI TOKIA EKOLOGIŠKA?


Pasak silikono medžiagos eksperto daktaro Michael Brook iš McMaster universiteto, menstruacinės taurelės iš tiesų yra tvaresnė alternatyva. 


SIlikonas savaime yra gana ekologiška medžiaga, kuri išgaunama iš silicio (tam tikros rūšies smėlio ), todėl yrant lėtai grįžta į savo pradinę būseną. Tai vienas dažniausiai sutinkamų mineralių Žemės paviršiuje, todėl tikrai nėra pavojingas aplinkai 

 

 

AR ORGANICUP SAUGI NAUDOTI?

 

OrganiCup menstruacinei taurelei yra suteiktas Danijos “AllergyCertified” įvertinimas

 

Profesionali toksikologų komanda išanalizavo OrganiCup sudėtį bei atliko rizikos vertinimo testus. Todėl galite jaustis saugiai ir užtikrintai, kad produktas atitinka griežčiausius kokybės reikalavimus.

 

       

 

 

KAIP NAUDOTI MENSTRUACINĘ TAURELĘ?

 

Prisimenate pirmą kartą įsidedant tamponą? Arba pirmąsias dienas išbandant kontaktinius lęšius? 

 

Kiekviena nauja pradžia gali būti šiek tiek sudėtinga, įskaitant pirmąjį kartą išbandant menstruacinę taurelę. 

 

Gali prireikti kelių dienų arba net kelių menstruacinių ciklų, kad įprastumėte. Galbūt norėsite išbandyti kelis skirtingus taurelės sulenkimo ir įsidėjimo būdus. 

 

Nesijaudinkite, greitai išmoksite tinkamai naudoti taurelę ir atrasite jos suteikiamą komfortą bei švaros pojūtį. 

 

Jei turite klausimų apie menstruacines taureles, kaip naudoti, prižiūrėti ir išsirinkti tinkamą dydį – parašykite mumis hello@urbanearthlovers.com.

 

 

 

1 komentaras

#

JK

Aug 13, 2019 at 14:26

Sveiki, gerai, kad rašote, tačiau straipsnis neatsako į klausimą jo pavadinime. Būtų gerai jeigu šiek tiek nuodugniau paieškotumėte informacijos apie būtent su sveikata susijusius faktorius (kadangi apie tai kalbėta ir rašyta yra nemažai, nebus labai sunku surinkti informaciją), o gal net ir paprašytumėte gydytojo ginekologo komentaro (suprantu, gali būti sudėtnga, kadangi straipsnis iš dalies reklamuoja jūsų parduodamą produktą). Šiuo kartu sveikatos aspektą argumentuojate įterpdami frazę “Mūsų nuomone, šioms cheminėms medžiagoms…”, tačiau skaitytojui svarbu faktai, o ne nuomonė, ypač, kai kalbama apie sveikatą.

Sėkmės darbuose!

Palik komentarą