“ZERO WASTE” VONIOS KAMBARYS: NUO KO PRADĖTI?
18Oct,2018

“ZERO WASTE” VONIOS KAMBARYS: NUO KO PRADĖTI?

Grožis ir sveikata dažnai žengia koja kojon - mat, sveikas žmogus yra gražus žmogus. O kur gi jeigu ne vonios kambaryje grožio procedūros ir kūno lepinimo ritualai prasideda ir pasibaigia? Nors vonios kambarys dažnai būna viena mažiausių patalpų namuose, tačiau tai taip pat yra vienas labiausiai gamtai nedraugiškų kambarių. Kad mūsų kasdienės grožio procedūros nežalotų nei mūsų sveikatos nei gamtos, pristatome jums “zero waste” judėjimą, ir pradėsime nuo vonios kambario.


Produktai, randami vonios kambaryje, yra sukurti galvojant apie komfortą juos naudojant, todėl dažnai tai yra vienkartinio panaudojimo prekės dailiose plastikinės pakuotėse, kurioms pasibaigus jas perkame vėl ir vėl. Taip nuolat augantis vartotojiškumas turi neigiamas pasekmes gamtai, dėl natūralius resursus eikvojančio gamybos proceso, bei mūsų ir mūsų šeimos sveikatai, dėl juose esančių kenksmingų žaliavų.      

  

“Zero waste” judėjimas yra sakymas “ne” prekėms, kurios nėra perdirbamos ir po savęs palieka ilgalaikę žymą gamtoje. Tai yra gyvenimo būdas, kuriuo siekiama sumažinti žmogaus paliekamą neigiamą antspaudą žemėje taisant seną ar sulūžusį turtą, pakeičiant vienkartinius plastikinius arba kitus sunkiai perdirbamus daiktus į ilgaamžias, gamtą saugančias alternatyvas. Pakeitus vos kelis kasdien vartojamus produktus esančius vonios kambaryje, išmetamų atliekų kiekis ženkliai sumažės, o pradėjus naudoti “zero waste” šampūną, kondicionierių ir dantų pastą, nudžiugs ne tik jūsų piniginė, bet ir plaukai bei dantys.  

 

 

Štai 5 gamtai draugiški produktai, kurie pakeis vienkartinius plastikinius produktus ir tarnaus amžinybę

 

PLASTIKINIS SKUSTUVAS AR METALIS SKUSTUVAS?

 

Dailaus dizaino, metalinis perdirbamas skustuvas priešingai nei plastikinai skustuvai tarnaus visą gyveną.Tai alternatyva vienkartiniams plastikiniams skustuvams, kurie nėra patvarūs ir kurių suvartojame begalę. Plastikiniai skustuvai nėra perdirbami, todėl galiausiai atsiduria sąvartynuose, kur žaloja ne tik gyvūnus ieškančius maisto, bet ir gamtą, nes išlieka ten tūkstančius metų. Stilinga metalinė alternatyva yra pagaminta iš pilnai perdirbamo nerūdijančio plieno su lengvai keičiamais peiliukais.

 Metalinis skustuvas zero waste

Metalinis skustuvas Mühle

PLASTIKINIS AR MEDINIS DANTŲ ŠEPETĖLIS? 

 

Medinis dantų šepetėlis yra ekologiška alternatyva plastikiniam ar elektriniam šepetėliui. Dantų šepetėliai gaminami iš plastiko, tarnauja labai trumpai, yra nepatvarūs ir praktiškai niekada nesuyra. Baigę savo gyvenimo ciklą sąvartynuose, ten išlieka keliolika kartų. Ar norime tokį turtą palikti savo atžaloms? Bambukinis dantų šepetėlis yra vienas iš populiariausių “zero waste” judėjimo produktų, nes šepetėlis su natūraliais šereliais pagamintais gali būti pilnai kompostuojamas pasibaigus jo naudojimui. Medinį šepetėlį su plastikiniais šereliais taip pat galima kompostuoti, tereikia išimti plastikinius šerelius.

 

Medinis dantų šepetėlis zero waste

Bambukinis dantų šepetėlis Georganics

PLASTIKINĖS ŠUKOS AR MEDINĖS ŠUKOS?

 

Šukos, turbūt yra lengviausiai pakeičiamas produktas vonioje. Medinės šukos, ne tik gražiai atrodys vonios kambaryje, tačiau ir tarnaus jums daug ilgiau negu bet kokios plastikinės šukos. Tai taip pat yra labiau praktiškas produktas už bet kokias plastikines šukas. Priešingai nei plastikinės šukos, medinė alternatyva nelūžta besišukuojant, nepeša plaukų, taip pat jų neįelktrina ir yra pagaminta iš natūralių medžiagų. Taip pat, jas patogu plauti ir išsausinti sekančiam naudojimui.

Medinės kišeninės šukos Redecker

Medinės kišeninės šukos Redecker

ĮPRASTOS PRIEMONĖS AR MENSTRUACINĖ TAURELĖ?

 

Lietuvoje galbūt tai vis dar yra naujiena, tačiau visame pasaulyje tai jau yra plačiai vartojama ekologiška prekė. Per 450 tūkstančių pasaulio moterų iškeitė vienkartinio naudojimo, toksines higienos priemones, kaip tamponus ir paketus į slikoninę, gamtai draugišką taurelę, kuri sugeria daug daugiau negu mums įprastos higienos priemonės ir neleidžia skysčiui pratekėti net 12 valandų. Jeigu menstruacinė taurelė atrodo per daug invazinis dalykas jūsų kūnui, galite rinktis medžiaginę alternatyvą - medžiaginius daugkartinio vartojimo paketus, kuriuos galima lengvai išskalbti.  

Menstruacinė taurelė Organicup

Daugkartinė menstruacinė taurelė OrganiCup

DAUGKARTINIO NAUDOJIMO MEDVILNINIAI PADELIAI MAKIAŽUI VALYTI

 

Nors ir dabartinis, daugelio naudojamas variantas - vienkartinio naudojimo medvilniniai padeliai makiažui yra pagaminti iš tų pačių medžiagų, daukartinio naudojimo padeliai taupys jūsų pinigus ir taip pat atrodys stilingai, kuomet yra tvarkingai sudėti į stiklinį indelį vonioje. Jie yra itin lengvai plaunami ir greitai džiūsta. Priešingai negu vienkartiniai padeliai, ši alternatyva nėra įpakuota į plastikines dėžutes. Pagalvokite, kiek sutaupysite nusipirkę vos kelis šiuos padelius, vietoj šimtų, kuriuos sunaudojame per metus?

 Daugkartinio naudojimo padeliai makiažui valyti

Daugkartinio naudojimo padeliai Dessearth

 

“Zero waste” grožio prekės: šampūnas, kondicionierius ir dantų pasta

 

Dažnai, pasiėmę šampūno ar kondicionieriaus buteliuką į rankas, nesuvokiame realios padarytos žalos gamtai gaminant jų įpakavimus ir buteliukus. Šampūnų ir kondicionierių įvairovė auga kasmet, tačiau ekologišką alternatyvą yra sunku surasti. Viena iš jų, Lietuvoje gaminami ir į ekologiškas pakuotes pakuojami šampūnas ir kondicionierius SOLIDU.

KIETASIS ŠAMPŪNAS PLAUKAMS

 

Solidu šampūnas yra skirtas kasdienei plaukų priežiūrai, pagamintas naudojant plaukams vertingus ingridientus, kurie ne tik nesausins odos, bet ir suteiks unikalų švaros jausmą bei reguliuos riebalų išskyrimą į odos paviršių. Kietasis šampūnas yra pagamintas nenaudojant vandens, iš koncentruotų aktyviųjų medžiagų. Šampūno pakuotė yra ekologiška ir lengvai perdirbama, todėl galite nesirūpinti dėl žalos gamtai, kurią sukelia plastikiniai šampūnų buteliukai.

Kietasis šampūnas SOLIDU

Kietasis šampūnas SOLIDU Exotic

KIETASIS PLAUKŲ KONDICIONIERIUS 

 

SOLIDU plaukų kondicionieriaus unikalus dizainas padės kruopščiai rūpintis tiek plaukų šaknimis, tiek jų galiukais. Viršutinė plytelės dalis yra skirta plaukų galiukams, o apatinė - plaukų šaknims. Jis taip pat, kaip ir šampūnas yra gaminamas nenaudojant vandens, o naudojant arganų ir sviestmedžio aliejus, skatins plaukų augimą, stiprins plauką, bei nedirgins galvos odos. Po plovimo, plaukai taip pat taps lengvai šukuojamais. Ekologiška pakuotė yra lengvai perdirbama ir neteršia gamtos.

DANTŲ PASTA, KURIA GALI PASIDARYTI PATS

 

Ekologiška dantų pasta gali būti gana brangu, ypač didelei šeimai. Sprendimas? Namų gamybos dantų pasta iš kiekvienoje virtuvėje randamų produktų: organiško kokosų aliejaus, valgomosios sodos, eterinių aliejų.


Receptas:


Sumaišykite du valgomuosius šaukštus organiško kokosų aliejaus su vienu valgomuoju šaukštu sodos ir jūsų pamėgtu 15-20 lašų eterinių aliejų.

 

„Georganics“ dantų pasta 

 

 

Na, o jeigu neturite laiko pasigaminti savo dantų pastos, Georganics dantų pasta taip pat yra puikus sprendimas.

 

“Zero waste” judėjimas gali atrodyti sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis procesas, tačiau su tinkamais įrankiais tranzicija bus vos juntama, o poveikis gamtai - milžiniškas.

 

 

Palik komentarą